GTX 750 Ti Just Cause 3 FPS Sorunu

Maybach

Kilopat
Makaleler
2
Merhabalar. Arkadaşlar daha yeni Just Cause 3 aldım. Fakat çok fazla drop yiyorum. Sesler de bile takılma var. İşlemcimden mi kaynaklı bilmiyorum ama sanmıyorum. Diğer oyunlar da da olurdu çünkü olsa. Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

- i3 550 3.2GHz
- GTX 750 Ti
- MSI 2A9ch
- 8GB RAM

İ3 550 ile R7 260X'li bir sistemimiz vardı ve işlemci çoğu oyunda darboğaz yapıyordu. Görev yöneticisini açın ve takılmalar olduğu zaman performans sekmesinin işlemci durumunu bize resim olarak atın. Bakalım sizde durum ne?

@JaroxJamaica tamam atacağım. (y) Darboğaz ise eğer ilk defa karşılaştım, bakalım o zaman.

@JaroxJamaica buyrun.

Ekran Görüntüsü (109).png Ekran Görüntüsü (110).png

Hey maşallah. 8 değil, 7 gözüküyor sanırım RAM.
  • HDD, darboğaz yapıyor.
  • Bellek ucu ucuna yetiyor.
  • İşlemci darboğaz yapıyor.
İşlemci yükseltmelisiniz ve belleği yoran uygulamaları bulup kapatmalısınız. HDD biraz eski sanırım. Kaplamaları yüklerken %100'e geliyor olmalı.

@JaroxJamaica cidden hey maşallah... :D Evet HDD eski. Peki GTA 5 gibi oyunlarda neden bu tür sorunlarla karşılaşmıyorum, merak ediyorum. Bir de GTA 5'de tek bir sorunum var kaplamalar arada gidip gelebiliyor. HDD'den dolayı mı? Belleği de yükseltmeli miyim?

HDD eski ve hızlı olmadığı zaman belleğin isteklerine geç cevap verir. Bu nedenle kaplama sorunu yaşarsınız. 7 GB bellek yeterli günümüz ve sizin sisteminiz için ama işlemci ve HDD değişmeli.

@JaroxJamaica evet, zaten en kısa zamanda işlemci ve anakart değişeceğim. Sadece işlemci değiştireyim diyordum fakat anakart da eski olduğu için eski işlemciye para vermek mantıksız oluyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı