GTX 750 Ti Linux dağıtımı önerisi

Kaan_klft

Hectopat
Arkadaşlar, ben iki adet işletim sistemi kullanmak istiyorum. Şu an kullandığım Windows 10 dosyalarım ve oyunlarım içinde olacak şekilde kendime yeni bir Linux işletim sistemine geçmek istiyorum. Bu işletim sisteminde grafik tasarım yazılım ve YouTube işlerimi yapmak istiyorummümkün mü?

Sistemim:
GTX 750 Ti 2 GB.
i5-670 3.46.
H55 anakart.
PSU 300W.
2TB HDD.
8 GB RAM.

Sistemim hepsine yeterli diye düşünüyorum. Sizce hangi dağıtımı kullanmalıyım? İlk kez Linux kullanacağım ama istediğim özelliklerdeki (var ise) şeyleri yapabilen zorsa öğrenirim, sıkıntı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Grafik tasarım ve YouTube işlemleri için Linux ortamını tavsiye etmiyorum. Seçenekler çok az ve Windows ortamında daha elverişli programlar var.

Adobe için de Linux'a daha destek gelmedi. Çalıştırmasına çalıştırırsın fakat sistem performansını verimli bir şekilde kullanamaz diye düşünüyorum.

Yazılım için kesinlikle Linux kullanabilirsin. Geliştirme yapamayacağın tek ortam C# diye biliyorum.

Grafik tasarım ve YouTube işlemleri için Linux ortamını tavsiye etmiyorum. Seçenekler çok az ve Windows ortamında daha elverişli programlar var.

Adobe için de Linux'a daha destek gelmedi. Çalıştırmasına çalıştırırsın fakat sistem performansını verimli bir şekilde kullanamaz diye düşünüyorum.

Yazılım için kesinlikle Linux kullanabilirsin. Geliştirme yapamayacağın tek ortam C# diye biliyorum.
Linux hoşuma gidiyor ondan dolayı birde hafif.

Profesyonel olarak iş yapılmıyorsa tercih edilebilir. Ben öyle kullanıyorum. Adobe ürünleri hobi için çok pahalı.
Profesyonel değilse PS yerine GIMP kullanılabilir. Video düzenleme için de Open Shot ve Piviti güzel. Bunları denemiştim.

Edit: Piviti değil Pitivi imiş. Yanlış hatırlamışım :)

Yeni konular

Geri
Yukarı