GTX 750 Ti Linux dağıtımı önerisi

Değişiyor kesin bir şey diyemem mesela basit bir şey için Camtasia böyle uğraştırıcı bir şey çıkartıcaksam Adobe Premier Pro bir de Photoshop için ise PS6 kullanıyorum o kadar diğerlerini de öğreniyorum işte.
Eğer Linux üzerinde doğrudan çalışan Kdenlive ya da Davinci Resolver gibi programları tercih ederim dersen Linux'a geçmeni tavsiye ederim. Dağıtım olarak da Kubuntu öneririm, başlangıç için güzel gider.
Profesyonel değilse PS yerine GIMP kullanılabilir. Video düzenleme için de Open Shot ve Piviti güzel. Bunları denemiştim.
Video düzenleyici de var birkaç tane.

Profesyonel iş için olsa zaten 1.nesil anakart işlemci kullanmam :D
O zaman kesin geç sen. Yeni programları kısa sürede öğrenirsin tahminimce.

Hangisini kullanmalıyım bir de C# nasıl kullanılamıyor onu anlamadım?
Grafik tasarım için rester olarak GIMP ve Krita programları var benim bildiğim. Vektör olarak Inkscape var aklıma gelen.

Video düzenleme için Kdenlive, Shortcut, Openshot var.

C# Microsoft ile çok alakalı sanırım, o sebeple kullanılamıyor pek.

Hangisini kullanmalıyım birde C# nasıl kullanılamıyor onu anlamadım .
C# geliştirme Windows için yapılabiliyor. Linux üzerinde ham bir şekilde C# geliştirme yapılamıyor. Stabilliği kesin olmayan ek programlar ile yapabiliyorsun ama bence hiç iyi sonuç vermiyor.

Bence 120 GB herhangi bir SSD al ve Linux'u buna kur. Tertemiz bir şekilde kullanırsın. SSD almak istemezsen şu anki SSD'inde 60 - 70 GB bir alan yetecektir.

C# geliştirme Windows için yapılabiliyor. Linux üzerinde ham bir şekilde C# geliştirme yapılamıyor. Stabilliği kesin olmayan ek programlar ile yapabiliyorsun ama bence hiç iyi sonuç vermiyor.

Bence 120 GB herhangi bir SSD al ve Linux'u buna kur. Tertemiz bir şekilde kullanırsın. SSD almak istemezsen şu anki SSD'inde 60 - 70 GB bir alan yetecektir.

Elimde 2TB HDD var ona 350GB yer vermeyi düşünüyorum sence iyi mi? Ayrıca hangi Linux'u kurmalıyım?
350GB boş disk alanı oluşturdum sonrasını nasıl yapacağım sitede olanı pek anlayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde 2TB HDD var ona 350GB yer vermeyi düşünüyorum sence iyi mi? Ayrıca hangi Linux'u kurmalıyım?
350GB boş disk alanı oluşturdum sonrasını nasıl yapacağım sitede olanı pek anlayamadım.
Hayli hayli yeter. Kubuntu veya Lubuntu olabilir. Kurulum USB hazırla ve kuruluma başla. Adımlarda Windows yanına kur diye seçenek gelecektir. Oradan alan da seçebiliyorsun. Önden alan ayırmana gerek yok. Paylaşımlı olarak kullanılıyor.

Hayli hayli yeter. Kubuntu veya Lubuntu olabilir. Kurulum USB hazırla ve kuruluma başla. Adımlarda Windows yanına kur diye seçenek gelecektir. Oradan alan da seçebiliyorsun. Önden alan ayırmana gerek yok. Paylaşımlı olarak kullanılıyor.

Ben bilgisayarı açtığımda bana iki seçenek mi çıkacak Windows or Linux gibi ayrıca benim dediğim özelliklerde en iyi olan hangisi Linux dağıtım paketi olarak.

Ben bilgisayarı açtığımda bana iki seçenek mi çıkacak Windows or Linux gibi ayrıca benim dediğim özelliklerde en iyi olan hangisi Linux dağıtım paketi olarak.
BIOS üzerinden Linux başlatıcısını ilk sıraya aldığında o zaman sorar. En iyisi hangisi pek bir bilgim yok.

Geri
Yukarı