GTX 750 Ti overclock nasıl yapılmalı?

ozanuldgg

Femtopat
Daha fazla  
Hepinize selamlar dostlarim. Elimde GTX 750 Ti 2GD5PH modeli ekran kartım var ve biraz da olsa performans artisi olsun istiyorum. İzlemem gereken yol hakkında bana bilgiler verebilirseniz cok sevinirim. Elimde bakir blok chipset sogutucularim var. Bunları ekran kartının belleklerine takmali miyim sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepinize selamlar dostlarim. Elimde GTX 750 Ti 2GD5PH modeli ekran kartım var ve biraz da olsa performans artisi olsun istiyorum. İzlemem gereken yol hakkında bana bilgiler verebilirseniz cok sevinirim. Elimde bakir blok chipset sogutucularim var. Bunları ekran kartının belleklerine takmali miyim sizce?
VRAM'lere takmak iyi olacaktır. Ekran kartına overclock aslında çok basit. Ama şunu unutmayın, VRAM'e overclock yaparken, belli bir frekanstan sonra CL düşürür. Bu CL düşüşünden önceyle sonrası arasında performans farkı oluşur. Konuyla alakalı olarak mutlaka okuyun: HD7870 vram overclock deneyi. Daha az oc ile daha hızlı olabilir. » Sayfa 1 - 3

Hepinize selamlar dostlarim. Elimde GTX 750 Ti 2gd5ph modeli ekran kartım var ve biraz da olsa performans artisi olsun istiyorum. İzlemem gereken yol hakkında bana bilgiler verebilirseniz cok sevinirim. Elimde bakir blok chipset sogutucularim var. Bunları ekran kartının belleklerine takmali miyim sizce?

Hocam ilk olarak MSI Afterburner programını indirim size tavsiyem voltaj vermeyin. Hafif hafif yükseltin 50 MHz mesela fazla yükselmenizi önermem 50 50 arttırın. Voltajsız çoğu overclock stabil değildir. Bilmeyenler için ise voltaj vermek çok risklidir. Kartınız yanabilir.
VRAM'lere takmak iyi olacaktır. Ekran kartına overclock aslında çok basit. Ama şunu unutmayın, VRAM'e overclock yaparken, belli bir frekanstan sonra CL düşürür. Bu CL düşüşünden önceyle sonrası arasında performans farkı oluşur. Konuyla alakalı olarak mutlaka okuyun: HD7870 vram overclock deneyi. Daha az oc ile daha hızlı olabilir. » Sayfa 1 - 3

CL düşürmek hocam? Ekran kartı belleğinin CL değeri düşüyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı