Gtx 750 ti overclock

Letronth

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar arkadaşlar. Asus gtx 750 ti directcu ll strix oc edition ekran kartını kullanıyorum. Overclockları fulleyince kartın sıcaklığı 60 derece çıkıyor en fazla. Voltajıda 1137.0 oluyor (Yükte). Sizce overclock yapmalı mıyım yoksa gerek yok mu ? Bir problem çıkar mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
" Dün bende buna benzer şekilde overclock nasıl yapılır ? " diye konu açmıştım, belki görmüşsünüzdür. Bende overclock yapacağım ama bilgili arkadaşların benle iletişime geçmelerini bekliyorum. Overclock işlemini çok bilmiyorum ancak şunu söyleyebilirim sana overclock yaparken oranlı şekilde yapılmalıymış yani mesela voltaj ve fan ayarları birbirini dengeleyecek şekilde deneyerek yapılması daha sağlıklı olur. Direk ayarları ful yapman ekran kartın için tabi ki iyi olmaz. Oluşabilecek problem ise ekran kartınızı fazla zorlarsanız ekran kartınıza zarar verebilirsiniz hatta belki de yanabilir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı