Saçım dökülüyor

Edyyy

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci.
Öncelikle merhaba. Yaşım 18, 3 yıldır egzama ile uğraşıyordum ve bayağıdır egzama olmuyorum ancak süreçte saçımın(sanırsam şampuanlar sebebiyle) çok dökülmeye başladığını fark ettim. Yanlarda ve kafamın arkasında seyrelmeler başlamış ve beni bayağı stres ediyor. Bu duruma önerisi olan varsa her türlü fikre açığım.

Öncelikle stresten uzaklaşman lazım hallolmayacak bir şey değil.
Muhtemelen şampuan sebebiyledir dediğiniz gibi.
Saçın için sabun kulanmanı tavsiye ediyorum.
Katranlı sabun.
Isırgan otlu sabun.
Ketenli sabun vs. diye gidiyor saç tipine uygun olanı bilemeyeceğim hangisidir diye.
Ama şampuandan uzak dur bence.

Öncelikle merhaba. Yaşım 18, 3 yıldır egzama ile uğraşıyordum ve bayağıdır egzama olmuyorum ancak süreçte saçımın(sanırsam şampuanlar sebebiyle) çok dökülmeye başladığını fark ettim. Yanlarda ve kafamın arkasında seyrelmeler başlamış ve beni bayağı stres ediyor. Bu duruma önerisi olan varsa her türlü fikre açığım.
Benim de saçım çok dökülüyor genetik mi bilmiyorum elimi atsam 5 6 tane tel saç geliyor.Dökülme karşıtı şampuan almak gerek.Biberiye yağı da var kullanıyorum ama hâlâ bi etki göremedim.Onun dışında bi hap varmış kellik için vs. Onu bulabilirsem deneyecem abimin arkadaşı kullanmış kafanın yanlarındaki kellik gitmiş.Bide saçı yıkama şeyi var saçını 2 kere yıkaman gerek ve soğuk suyla yıkaman gerek sıcak su saçları mahfediyor.Şimdilik aklıma gelenler bunlar kankam.

Benim de saçım çok dökülüyor genetik mi bilmiyorum elimi atsam 5 6 tane tel saç geliyor. Dökülme karşıtı şampuan almak gerek. Biberiye yağı da var kullanıyorum ama hâlâ bir etki göremedim. Onun dışında bir hap varmış kellik için vs. onu bulabilirsem deneyeceğim abimin arkadaşı kullanmış kafanın yanlarındaki kellik gitmiş. Bir de saçı yıkama şeyi var saçını 2 kere yıkaman gerek ve soğuk suyla yıkaman gerek sıcak su saçları mahfediyor. Şimdilik aklıma gelenler bunlar kankam.

Ekstra uyarı geçeyim. Biberiye yağını 2 damladan fazla kullanırsanız baş ağrısı, mide bulantısı ve kusma yapabiliyor. Hassas bir ürün.
Dikkatli kullanıldığında faydası var tabii ki.

Benim de saçım çok dökülüyor genetik mi bilmiyorum elimi atsam 5 6 tane tel saç geliyor. Dökülme karşıtı şampuan almak gerek. Biberiye yağı da var kullanıyorum ama hâlâ bir etki göremedim. Onun dışında bir hap varmış kellik için vs. onu bulabilirsem deneyeceğim abimin arkadaşı kullanmış kafanın yanlarındaki kellik gitmiş. Bir de saçı yıkama şeyi var saçını 2 kere yıkaman gerek ve soğuk suyla yıkaman gerek sıcak su saçları mahfediyor. Şimdilik aklıma gelenler bunlar kankam.

Ekstra uyarı geçeyim. Biberiye yağını 2 damladan fazla kullanırsanız baş ağrısı, mide bulantısı ve kusma yapabiliyor. Hassas bir ürün.
Dikkatli kullanıldığında faydası var tabii ki.

Hocam zeytinyağı faydalı olur mu sence?

Arkadaşlar bir sürü tavsiye vermiş ama kesin çözümü söyleyeyim size, eczaneye gidiyorsunu, keto konazol denilen türde ilaç alıyorsunuz, (ilaç diye geçiyor içerisinde %2 şampuan var) haftada 2-3 kez kendi şampuanınızla beraber kullanıyorsunuz, ayrıca şampuan değiştirmeyin. Önce kendi şampuanınızı kullanın, daha sonra duruladıktan sonra aldığınız keto konazol ilaç kullanın(kullanma talimatlarındaki adımları da takip edebilirsiniz), 2 3 hafta içerisinde ortada bir şey kalmaz.

Geri
Yukarı