Gtx 750 Tİ Performans Sorunu

Cem Krt

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yurt dışından nvidia gtx 750 ti aldım. İşlemcim intel: quad core q6600 anakart: pegatron ıpx41. Watt: 500 ancak oyunlarda 40 fps küçük maplarda 28 fps alıyorum. Düşük ayarlarda kutu üzerindeki marka jyvga yazıyor pro class gaming series yazıyor. Kutu üsünde bu fps sorununa yardım edebilecek olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Driverlar güncelmi? Güncel ise bir antivirüs programı ile bilgisayarı tara virüs bulaşmış olabilir. Combofix öneririm. Ve işlemcini yazarsan daha iyi yardım edebiliriz.
Düşük Ayarlarda oynuyorum 45 fps alıyorum fazla adam olduğu zaman fps drop yaşıyorum anakartım: pegatron ıpx-41 işlemcimi yazdım zaten yukarıda.

Detaylı bir şekilde anlatman lazım. Örneğin; hangi oyunlarda, hangi çözünürlükte bu fps değerlerini alıyorsun? Oyundayken sıcaklık değerlerini kontrol ettin mi, hangi değerlere sahip?

Detaylı bir şekilde anlatman lazım. Örneğin; hangi oyunlarda, hangi çözünürlükte bu fps değerlerini alıyorsun? Oyundayken sıcaklık değerlerini kontrol ettin mi, hangi değerlere sahip?
h1z1 olsun Rigorz olsun online oyunlarda fps yüksek almam gerekirken düşük alıyorum kartım nvidia gtx 750 ti 4gb ram var işlemci: intel quad core q6600 anakart: pegatron ıpx41-d3

h1z1 olsun Rigorz olsun online oyunlarda fps yüksek almam gerekirken düşük alıyorum kartım nvidia gtx 750 ti 4gb ram var işlemci: intel quad core q6600 anakart: pegatron ıpx41-d3

İşlemcin darboğaz yapıyor olabilir. MSI Afterburner programını kullanarak, oyunlarda, belli değerleri ekranda gösterebilirsin. CPU kullanımı, CPU sıcaklığı, GPU kullanımı, GPU sıcaklığı gibi değerleri ekrana yansıtarak bazı bilgiler edinebilirsin. Örneğin; CPU kullanımı %100' e ulaşıp, GPU kullanımı %99-100 gibi değerlerden, 90-80 gibi değerlere düşerse, CPU darboğazı yaşanıyor demektir.

İşlemci ve ekran kartının sıcaklıklarına bir bak derim ben.
İşlemci sıcaklığım 65 aıd64 indirdim hızlarına baktığımda gpu clock:2394 Mhz Memory Clock: 532 Mhz Gpu Clock:135 Mhz

İşlemcin darboğaz yapıyor olabilir. MSI Afterburner programını kullanarak, oyunlarda, belli değerleri ekranda gösterebilirsin. CPU kullanımı, CPU sıcaklığı, GPU kullanımı, GPU sıcaklığı gibi değerleri ekrana yansıtarak bazı bilgiler edinebilirsin. Örneğin; CPU kullanımı %100' e ulaşıp, GPU kullanımı %99-100 gibi değerlerden, 90-80 gibi değerlere düşerse, CPU darboğazı yaşanıyor demektir.
aıd64 indirdim hızlarına baktığımda gpu clock:2394 Mhz Memory Clock: 532 Mhz Gpu Clock:135 Mhz

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı