GTX 750 Ti sistem donuyor

Yusso

Decapat
Daha fazla  
PC oyun veya Google'da gezerken fark etmiyor birden donuyor. Mesela ETS giriyorum oyuna devam diyorum oynuyorum bir zaman sonra ayarlardan grafik ayarlarken falan donup kalıyor. Çoğu zaman fare de oynuyor ama Görev Yöneticisi'ni falan açmıyor kilitlenip kalıyor. PC'ye sırf bundan dolayı format attım PC hızlandı ama sorunum hala devam ediyor sürekli kasadan yeniden başlatıyorum. He bu arada bazen MBR error 1 flloopy hatası alıyordum BIOS pilini söküp taktım şu anlık sorunum yok. 1.5 senelik sistemim ve (termal macunu hiç değişmedi). Daha önceden böyle bir sorunum yoktu. Virüs var mı diye sormayın format+tarama yaptım. Anlayan varsa anlayacağım şekilde anlatabilir mi?

Sistem özellikleri.
  • NVIDIA GTX 750 Ti.
  • Intel(R) Core(tm) i5-3470 CPU @ 3.20GHz (4 cpus), ~3.2GHz
  • 16 GB RAM.

Termal macun değişimi yapılabilir, işlemci stok fanla bir süre sonra ısınıp donmaya sebebiyet veriyor olabilir.

Hmm teşekkürler peki başka bir sebebi olabilir mi şu an bütçem yok termal macun değişimi de pahalı diye biliyorum. Bu arada az önce bilgisayarı yeniden başlattım ve MBR error1 floopy hatasını verdi gene

Hmm teşekkürler peki başka bir sebebi olabilir mi şu an bütçem yok termal macun değişimi de pahalı diye biliyorum. Bu arada az önce bilgisayarı yeniden başlattım ve MBR error1 floopy hatasını verdi gene
Diskinizde problem olabilir ya da Windows kurulurken problem çıkmış olma ihtimali var.

Yeni konular

Geri
Yukarı