GTX 750 TI sistem FPS sorunu

selcuk45

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
İntel i5 6600k, Asus B150 Pro Gaming DDR3 ve Asus 750 TI, 8 GB DDR3 bellek kasam var.
Ben online oyun oynuyorum fakat FPS asırı değişkenlik gosteriyor ve işlemciye yük binmiyor. Acaba ekran kartı bu işlemciyle uyum saglar mı?
Tessekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İ5 6600K gibi bir işlemci GTX 750 TI gibi bir ekran kartını hallaç pamuğu gibi savuracaktır. :) Yani işlemci yüke girmez bu ekran kartı ile fazla. Zaten girmemesi de lazım. Zira işlemci, ekran kartına oranla aşırı ama aşırı güçlü. Sıcaklık değerlerinizi ve ekran kartınızı belirtiniz.

Psu nu belirtmemişsin benim düşüncem psu sistemin enerjisini karşılayamıyo olabilir

Hangi online oyunu denediğinizi belirtmemişsiniz. Bende GTX 750 Ti ekran kartı ve i5 4440 ile GTA Online oynuyorum. Ayarları fazla zorlamadıkça gayet güzel bir görüntü ve akıcı FPS alıyorum.

İ5 6600K gibi bir işlemci GTX 750 TI gibi bir ekran kartını hallaç pamuğu gibi savuracaktır. :) Yani işlemci yüke girmez bu ekran kartı ile fazla. Zaten girmemesi de lazım. Zira işlemci, ekran kartına oranla aşırı ama aşırı güçlü. Sıcaklık değerlerinizi ve ekran kartınızı belirtiniz.

Ekran kartı 50 dereceyi geçmiyor işlemci ona keza.

Hocam ddr3 bellek nasıl oluyor yanlış mı yazdınız.
Evet o anakartın bir DDR3 birde DDR4 desteklisi var. Ben eski sistemi güncelleme yaptım DDR3 anakart aldım.

Psu nu belirtmemişsin benim düşüncem psu sistemin enerjisini karşılayamıyo olabilir
550 watt Corsair.

Hangi online oyunu denediğinizi belirtmemişsiniz. Bende GTX 750 Ti ekran kartı ve i5 4440 ile GTA Online oynuyorum. Ayarları fazla zorlamadıkça gayet güzel bir görüntü ve akıcı FPS alıyorum.
Blade and Soul gerçi oyunda biraz optimazion sorunu var şu an fakat sistemi benimkinde iki kalem düşük arkadaşlarım gayet iyi FPS alıyorlar benim kafa hayli karşık şuan acaba nerede bir yanlış var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı