GTX 750 Ti sistem için Hackintosh önerisi

Quitaxd

Decapat
Daha fazla  
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
SK hynix BC511 NVMe SSD
Ekran kartı
NVIDIA GTX 750 Ti
Anakart
Intel B85
İşlemci
Intel i5-4570 (4) @ 3.600GHz
Selam dostlarim. Yakin zamanda OpenCore ile macOS Big Sur kuracagim. Tavsiyeleriniz var mi? Uygulama, ayar vs? Sistemimi girdim bu arada gonderiye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayar derken Hackintosh ile ilgiliyse sistemine uygun EFI'yi özenle hazırlamayı öneririm. Mesela bazı SMBIOS'lar daha performanslı falan diyorlar. Onları araştırabilirsin. Custom ACPI dosyaları yaparsın, gereksiz kext'leri çıkarırsın vs.

Ayar derken Hackintosh ile ilgiliyse sistemine uygun EFI'yi özenle hazırlamayı öneririm. Mesela bazı SMBIOS'lar daha performanslı falan diyorlar. Onları araştırabilirsin. Custom ACPI dosyaları yaparsın, gereksiz kext'leri çıkarırsın vs.
EFI'yi hazırlasamda Big Sur kurulumunda sunucuya bağlanamadığına benzer bir hata veriyor. İnternet sorunsuz. O yüzden kuramadım. Bilginiz var mı?

EFI'yi hazırlasamda Big Sur kurulumunda sunucuya bağlanamadığına benzer bir hata veriyor. İnternet sorunsuz. O yüzden kuramadım. Bilginiz var mı?
Terminal'den saati esitleyin. date komutu var kullanımına bakarsınız telefondayım.

İzlenceler bölümünde.

İşe yaramazsa imajin olusturulduğu tarihe ayarlayın. Ben bir kere böyle çözmüştüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak VGA mı kullanıyorsun ?
Hayır, HDMİ.

Ayar tavsiyesi ilk defa duydum.

Ses ayarını yapman lazım, confige sistemini tanıtman lazım, boot partitiona OpenCore atman lazım. Gibi gibi.
Zaten onlar EFI'de hazır. Kastığım, kurulum sonrası neler yapabilirim? Program önerisi vs.

Terminal'den saati esitleyin. date komutu var kullanımına bakarsınız telefondayım.

İzlenceler bölümünde.

İşe yaramazsa imajin olusturulduğu tarihe ayarlayın. Ben bir kere böyle çözmüştüm.
Baktim, tarih dogru olsada calismiyor.

Nvidia GPU'da ek yama gerekir. Intel GPU'yu sorunsuz kullanabilirsin.
Bizim İmaj ve EFI ile dene.
Hocam onu hallettim ama bu sefer OCLP ile post install patch yapinca sistem surekli recovery'e giriyor. OpenCore menusu bile gelmiyor. ilk seferde sistem resetlendi acilista ikincide recovery'e atti. oylede devam etti bende son care olarak Linux'a dondum.

Geri
Yukarı