GTX 750 Ti Sistem Oyunda Mavi Ekran Hatası

BLueMooN19

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 aydır durduk yere mavi ekran hataları alıyorum. Haftada 1-2 kez karşılaşıyorum ve oyundayken bu hatayı alıyorum. Hatanın işlemci ısınmasından olabileceğini düşünerek işlemci termal macununu yeniledim fan temizliğini filan yaptım. Ama 2 gün sonra tekrar aynı hata ile karşılaştım. Sistem overclocklu yaklaşık 1 yıldır overclock ile kullanıyorum. Herhangi bir işlemci soğutucum yok. Stock soğutucu kullanıyorum.

Sistemim:
  • Pentium G3258(4.3 GHz)
  • Asus Gtx 750Ti
  • Msı H81M P33
Minidump dosyasını mega.nz ile upload ettim.
Link: MEGA

Ben minidump dosyasını okumayı bilmiyorum. Bilen arkadaşlar hatanın nereden kaynaklandığını söylerse sevinirim.

Ekran kartında da bir miktar overclock yaptım.
750Tİ.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Mavi ekran vermesinin nedeni ekran kartı ve işlemcinin stabil olmayan overclock değerlerinden olabilir. İşlemciyi kademe kademe OC. ederken işkence testine sokup stabil çalıştığını gördünüz mü ? Aynı şekilde ekran kartının slikon kalitesinden fazla da bir OC. söz konusu ise mavi ekrana neden oluyor olabilir.

İşlemci overclock stabil Prime95 ile test etmiştim ve sıcaklıkları kontrol ederek stabil olmasını sağlamıştım ve 1 yıldır böyle kullanıyorum. 1 yıldır sorun olmadı fakat son 1 aydır bu hatayı alıyorum. Yani overclock ile alakası olacağını sanmıyorum.

Ofiste olduğum için net engelli linkleri göstermiyor öncelikle işlemci ve ekran kartını normal değerlerine getir bir müddet bu şekilde kullan yine mavi ekran verecek mi sonra önceki hız aşırtma değerlerine alma kademeli olarak aşırtma yap ve bunu mavi ekran verene kadar dene uygun değerlerini bu şekilde bul şayet sorun hız aşırtma kaynaklıysa.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı