GTX 750 Ti Sistem Toplama

İşlemciyi İ5 4460 yapıp ekran kartını GTX 960 yapmaya çalış bütçen yetmezse, SSD'yi alma, ekran kartını GTX 960 al ilerleyen zamanlarda SSD alırsın böyle daha iyi performans alırsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bütçe ile GTX 960 alınır. Anakarttan kıs H81M-Plus yeterlidir. İşlemciyi de i5 4460 yap. SSD eğer çok lazım değilse onu da kaldır (O SSD zaten çok iyi değil. İlerde Samsung 850 Evo ekleyebilirsin. Dediğim gibi lazım olursa). Artan parayı ekran kartına eklersen daha mantıklı ve uzun ömürlü bir sistem toplamış olursun bence. Tavsiyem bu yönde.

Bu bütçe ile GTX 960 alınır. Anakarttan kıs H81M-Plus yeterlidir. İşlemciyi de i5 4460 yap. SSD eğer çok lazım değilse onu da kaldır (O SSD zaten çok iyi değil. İlerde Samsung 850 Evo ekleyebilirsin. Dediğim gibi lazım olursa). Artan parayı ekran kartına eklersen daha mantıklı ve uzun ömürlü bir sistem toplamış olursun bence. Tavsiyem bu yönde.
Zaten pek tecrübeli değilim ilk deneyimim.

Zaten pek tecrübeli değilim ilk deneyimim.

Olsun ilk deneyime göre iyi bir sistem seçmişsin çoğu kişi gibi gidip "kespırmış ekspermiş ne idüğü belirsiz" sistem almamışsın :) Ben de hemen hemen her şeyi Technopat'tan öğrendim. Bilgisayar bileşenleri konusunda her şeyi sorabilirsin burada herkes yardımcı olur sana.

Bu arada seçtiğin sistemde PSU olmadığını fark ettim ve toplamda sistemin 2538,89TL tutuyor. Sana daha ucuz ve daha kaliteli sistem topladım buyur.

09-07-2015 10-42-52.png

Eğer SSD'yi çıkarırsan sistem fiyatı 2.380,71 TL tutuyor. Şahsi görüşüm SSD'yi sonradan eklemen olacaktır. (Eğer bütçe konusunda sıkışmıyorsan tabii ki SSD'yi de al) Ayrıca RAM'i 8GB Tek Modül tavsiye edecektim fakat stoklarda kalmamış eğer tek modül 8GB bir RAM alırsan ilerde gerektiğinde bir 8GB daha ekleyebilirsin çünkü anakartta RAM slotu 2 adet. Benden bu kadar. Bu sistemi gönül rahatlığıyla alabilirsin. İyi forumlar :)

Çok teşekkür ederim, bu sistemi toplayacağım. :D
Bir soru daha soracağım. Bu işlemci için ayrıca bir fan almam gerekir mi?
Birde H81M-plus modeli stokta yok, onun yerine H81M-C alsam olur mu?

H81M-PLUS stokta yoksa MSI H97 PC MATE alabilirsin ve bu işlemciye stok soğutucu yeter zaten overclock yapmyacaksın ama bilgisayarı hiç kapatmam uzun süre açık kalır dersen o zaman kesin al derim .

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı