GTX 750 Ti sistemde 75 Hz'de internet kopuyor

Verdant

Centipat
Merhabalar, sistemim eski belki ondandır diyerek ekran kartım hariç tüm sistemimi değiştirdim ama hala 75 Hz'de internette yavaşlama, kopma, bağlanmama ve ping sorunlarıyla karşılaşıyorum sorunumu 6-7 aydır hala çözemedim. Güncel sistemim;
Ekran kartı: GTX 750 Ti 2 GB 128 bit(Casper silent kasadan çıkma, tek fanlı, MSI, ASUS vb. sponsoru, markası yok)
İşlemci: Intel Core i5-9600KF 3.6 GHz.
RAM: 1 X 16 GB 3000 MHz RAM G.Skill Ripjaws.
Anakart: Gigabyte B365m h
Güç kaynağı: Sharkoon 650W v2.
Monitör: Acer EK220QABi 75 Hz FHD 22 inc VA panel Free Sync destekli.
Wi-Fi adaptör: Dark 1200 Mbps rangemax.
Soruna gelecek olursak VGA kabloyla bağlanınca hiçbir sorun yok. 60 Hz'de internetim çok hızlı fakat Acer'in HDMI kablosunu bağlayıp 75 Hz'e alınca internet çok yavaşlıyor veya bağlantıyı kesiyor. Bağlan deyince bağlanmıyor (mesela Steam'e bağlanınca internet gözüktüğü halde internet bağlantınızı kontrol edin diyor. Chrome'da bağlanılamadı hatası veriyor, hız testinde 60 Hz'de 50 Mbps gösterirken 75Hz'de test yapınca 2,3 Mbps'de seyrediyor vs.)
Sorun sistemdedir diyerek ekran kartı hariç sistemi değiştirdim düzelmedi. Geriye 2 seçenek kaldı ya monitörden ya da ekran kartından dolayı. Acer monitörüne karşılık 75Hz'de kimse bir sıkıntı yazmamış fakat site yorumlarında 750 Ti'ı 144 Hz'e kadar sıkıntısız kullananlar var ondan dolayı problem nedir anlayamıyorum Casper kasadan çıkma olduğu için mi desteklemiyor? Ama desteklemiyorsa da neden ekran kartımda HDMI girişi bulunuyor? Gerçekten sorunu bilen anlayan birisi varsa bana yardımcı olabilir mi? Teşekkürler şimdiden.
+++

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı