GTX 750 Ti Sisteme O.C Yapmak

Daha fazla  
Merhabalar başlıktan da anlayabileceğiniz üzere overclock yapmak istiyorum. Fakat tereddüt içindeyim. Sistemim GTX 750 Ti işlemci, i5 6500 anakart Intel H110 Express Chipset, PUBG gibi oyunlarda daha fazla FPS istiyorum. Sizce yapmalı mıyım bir de şunu belirtmemde fayda vardır bilgisayarım hazır kasa Casper'ın yani, ekran kartının üreticisini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz overclock edilemez, anakartınız müsaade etmiyor ve işlemcinizin çarpan kilidi kapalı. PUBG için overclock etseniz en fazla 4-5 FPS artış olacaktır. Değmeyecektir, uğraşmayın derim.

Merhabalar başlıktan da anlayabileceğiniz üzere overclock yapmak istiyorum. Fakat tereddüt içindeyim. Sistemim GTX 750 Ti işlemci, i5 6500 anakart Intel H110 Express Chipset, PUBG gibi oyunlarda daha fazla FPS istiyorum. Sizce yapmalı mıyım bir de şunu belirtmemde fayda vardır bilgisayarım hazır kasa Casper'ın yani, ekran kartının üreticisini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Bana göre GPU'yu yükseltme olanağınız var ise yapın 6. nesil i5 ve 750Ti komik duruyor.

Ekran kartına hız aşırtma deneyebilirsin dostum. Aynı model ekran kartıma yaptığım ayarlar bu konumda mevcut.

Not: Senin ekran kartın aynı ayarlarda kararlı çalışmayabilir ya da daha yüksek ayarlarda da çalışabilir.

GTX 750 Ti 1425 MHz Hızında Kullanmak

@Alptürk Eren Cesur neden saçma? Kendim de 750 TI ile 6600K kullanıyorum. Sadece çevirimiçi oyun oynadığım için işlemciyi yüksek tutmak istedim. Ayrıca şu an işlemcim yüksek olduğu için rahat şekilde ekran kartı yükseltmesi yapabileceğim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı