Gtx 750 Ti vs Rx 460

Ensar54

Hectopat
Daha fazla  
1600x900 VGA monitorde i3 6100 yanina GTX 750 ti alıp kulanmali miyim yoksa RX 460 ve donusturucu ile mi kullaniyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde RX 460 biraz daha yeni ve güncel bir kart fakat senin dediğin çözünürlükte 750Ti yeterli çünkü Rx 460 dönüştürücü ile kullansan performans düşüşü ve gecikme olabilir, en sağlıklısı 750ti bu ihtimallerde.

Elbette RX 460 almalısın. 750 Ti ancak büyük bir indirim olursa tercih edilebilir ama öyle bir durum yok 750 Ti fiyatları gayet yüksek. Performansını geçtim bu iki kart arasında devasa bir üretim teknolojisi farkı var biri 28 nm diğeri 14 nm. Kaliteli aktif bir dönüştürücüyle RX460'ı mis gibi kullanırsın.

bence 1 kere al ömür boyu kullan gtx 750ti alman daha doğru bir karar olur ben sistem topladım yeni 1 ay kadar oldu ekran kartı konusunda kararsız kaldım sonra 750 ti araştırdım yorumlar hep olumlu yönde olduğu için direk onu aldım bence 100-200 lira daha ekle sorunsuz bir ekran kartı kullan dönüştürücüylede uğraşma sıkıntı olur.

Kaliteli bir aktif dönüştürücü ile RX 460 modelini kullanabilirsin. O çözünürlük için GTX 750 Tİ modeli de yeterlidir.

ne kadar kaliteli olursa olsun görüntü akışında illaki problem yaşayacak bugün olmazsa yarın bu kaçınılmaz bir gerçektir.

Sırf bu dönüştürücü olayı yüzünden 750 Ti aldım yaklaşık 2 ay önce. 450 TL ye aldım hepsiburada dan. Çokta memnunum, G3258 ile birlikte GTA5 de orta- yüksek ayarlarda ortalama 35 FPS ile 2K bile oynuyorum sıkıntı olmuyo. Ama 460 ı yinede öneririm yeni teknoloji sonuçta ve yaklaşık 5 FPS de önde çoğu oyunda.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı