GTX 750 TI vs RX 470 sistem

arda.berke

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, toplama bilgisayar almayı düşünüyorum oyun için. 2000 TL civarı bi bütçem var. 2 tane bilgisayarcıya gittim. Onların yardımıyla iki tane sistem dizdim hemen hemen fiyatlar aynı. Ama hangisini almalıyım kafamda soru işaretleri var. 1. Sistem İntel i5 işlemci, Gigabyte mab H110 Gaming 3 DDR4 anakart, Kingston 16GB(8x2) 2400 MHZ DDR4 RAM,1TB hard disk,Toshiba OCZ tr 120GB SSD,Asus GeForce GTX 750 TI 2 GB ekran kartı,Boost vk-D023r 400w atx kasa.. 2. Sistem ise İntel i5 işlemci,Asus H110m-k LGA1151 DDR 4 anakart,8GB DDR4 Kingston RAM,120 GB Kingston uv400 sata 3 SSD,1TB WD,Asus RX470 4GB ekran kartı,Aerocool 500w kasa. Bu sistemlerin fiyatları hemen hemen aynı. Şimdi 1. Sistemde RAM ve anakart biraz daha iyi. Ama 2. Sistemde de ekran kartı konusunda çok büyük bi fark olduğunu düşünüyorum. İnternette oyunlardaki performanslarıma baktığımda FPS değerleri hemen hemen aynı 2 ekran kartının. Ama RX 470 4GB çok daha kaliteli diye duymuştum. Bide kafamda şöyle bi soru işareti var. Böyle bi ekran kartını bu sistem kaldırıcak mı 500w kasa yetecek mi? Çoğu kişi 500w yetmez 1000w alman lazım diyor. Öyle olunca da fiyat uçuyor. Ne yapacağımı şaşırdım arkadaşlar. Bide şöyle diyenler var RX 470 elektriği sömürür fatura 20 TL artar diyorlar. Ama bi arkadaşta RX470 bu her mimaride güç tasarrufu artıyor diyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 750 Tİ daha eski bir kart ve daha alt kategorilerde. Tam olarak ekran kartına kalan bütçenizi belirledikten sonra duruma göre RX 460 bile alabilirsiniz GTX 750 Tİ almaktansa. 1000 W sözlerine de inanmayınız. Çok üst seviye ekran kartlı ve işlemcili sistemlerden bahsetmiyoruz burada çünkü.

Mümkünse o "arkadaşlarınızın" söylediklerine kulak asmayın. Kulaktan dolma bilgilerle hareket etmeyin.
Bütçenizi ve istediklerini belirtin biz size yardımcı olalım.

2000tl'ye rx470+i5 işlemcili sistem nasıl oluyor ? İşlemci kaçıncı nesil?
2000 tl lik bir bütçe ayırmıştım kendime ancak,piyasayı biraz incelediğimde gerçekten fiyatların çok fazla olduğunu gördüm. Bu devirde en son çıkan oyunları rahat rahat kasmadan oynayabilmek için,en az 2500-3000 tl lik bir bütçe gerekiyormuş bunu anladım. Biraz araştırma sonucu rx 470 ekran kartı olan sistemi almaya karar verdim. İşlemci olarak başta i3 6100 modelini seçmiştim ama yeterli olmayacağını,almışken biraz daha iyi olması gerektiğini düşündüm. İ5 6400 işlemci takılmasına karar verdim. 2570 tl lik bir fiyat çıktı. Taksitle bu 2700 tl yi buluyor. Ama bu fiyatın altına da dizilebilecek daha iyi bir oyun bilgisayarı olduğunu düşünmüyorum.

Arkadaşlar 8 gb ddr4 ram,4gb asus rx 470 ekran kartı,i5 6400 işlemci,asus h110m anakart,1tb hard disk,120 gb ssd. Bu sistemde gta 5,nba2k17 gibi oyunları en yüksek kalitede kasmadan oynayabilir miyim ? Yada fps kaç olur ?

Bencede 750 ti artık eskide kaldı gibi. onun yerine daha güncel kartlara yönelmenizi tavsiye ederim. Benim tercihim şu an pascall mimarili yani 1050 1050 ti yada 1060 gibi kartlara bakmanızı öneririm...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı