GTX 750 Ti ya da R7 265

azizpeder

Hectopat
Yer
Malatya
Daha fazla  
Sistemim:
  • işlemci:amd athlon (tm) x4 620 processor 2.6
  • Anakart m4a78-se asus
  • Bellek:kingston 4 gb ddr2 ram
  • Ekran kartı: ultimate ati radeon
    favicons
    hd 46501 gb 128 bit
  • HDD:samsung 320 gb 7200 rpm
  • PSU:coolor master 350 watt
Arkadaşlar şuanda Sapphire R7 265 DUAL-X GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 ekran kartı 391 tl bu ekran kartını almam durumunda power suppley de almam gerekiyor başka bir seçenek olarakda gtx 750 ti işlemci soğutucu overclock için + ssd de olabilir bunlardan hangisini tavsiye edersiniz gtx 750ti modellerinden hangisi daha verimli gtx750ti MSI dışındaki modelleri alırsam power suppley almam gerekir mi? Her iki ekran kartıda darboğaz yapar mı ? 500 tl param var ona göre yardımcı olursanız çok iyi olur şimdiden teşekkürler .Bugun netleştirebilirsek alabilirim ürünleri. @Recep Baltaş

Athlon x2 620, Cinebench puanı 300-3500 olan bir işlemci. Yani tam yük altında o kadar güçsüz bir işlemci değil. Gtx 750Tİ ile bir darboğaz yaşayacağını zannetmiyorum. Belki çok az bir miktar.

Oynayacağın oyunlara bağlı basit oyunlar oynayıp genede verim alamıyorsan bu kart seni rahatlatacaktır ancak çok fazla şey bekleme derim bütçeni artırabilirsen şu işlemciyi Pentium G3258 Soket 1150 3.2GHz 3MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar almaya bak.
İşlemci değişikliği için anakartı değiştirmesi gerekiyor. Bütçesi var mı bakalım.
Arkadaşın da dediği gibi bütçe sınırlı malesef.
Athlon x2 620, Cinebench puanı 300-3500 olan bir işlemci. Yani tam yük altında o kadar güçsüz bir işlemci değil. Gtx 750Tİ ile bir darboğaz yaşayacağını zannetmiyorum. Belki çok az bir miktar.
O zaman 750 ti üzerinde yoğunlaşayım peki bu gtx 750ti ler arasında en iyisi hangisi yada benim sisteme uygun olanı ne gibi farklar var acaba ? @Recep Baltaş

Ben ne dedim? Git al mı dedim? Bütçesi varsa aldın dedim F/P olarak kaçırılmaması gereken bir işlemci az okuyun da yorum yapın.
Tamam sakin :) Arkadaşlar bunlar ayrı güç girişi istiyormuş benim anakarta oluyor mu o güç girişleri MSI modelinde bulunmuyormuş o güç girişleri 6 li pin demişlerdi sanırsam.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı