GTX 750 Ti Yeşil Ekran, Donma ve Takılma Sorunu

Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bıktım artık gerçekten bıktım. Kartı garantiye gönderdim sorun yok dediler. Ne yapıcam artık? Bir fikriniz var mı?
IMG_20160309_214756.jpg

Oyun donuyor ve reset atıyor. Bazen masaüstüne atıyor. Ekran kartı çalışmayı durdurdu diyor.

Bu olay benim de başıma geliyordu. PSU değiştirmiştim ve düzeldi. Bu sorun bende PSU yetmezliği ile ilgiliydi. Sizde arkadaşınızdan veya başka bir bilgisayarcıdan PSU'nuzu değiştirmeyi deneyin. Eğer sorun değiştirdiğiniz PSU ile ortaya çıkmıyorsa yeni bir PSU alın.

Bu olay benim de başıma geliyordu. PSU değiştirmiştim ve düzeldi. Bu sorun bende PSU yetmezliği ile ilgiliydi. Sizde arkadaşınızdan veya başka bir bilgisayarcıdan PSU'nuzu değiştirmeyi deneyin. Eğer sorun değiştirdiğiniz PSU ile ortaya çıkmıyorsa yeni bir PSU alın.

Mantıklı bir sorun. Tanıdığım bir bilgisayarcı yok malesef kaç W psu alayım?

En az 300-400W luk bir PSU alın.
Fiyat sırasına göre:
XIGMATEK X-CALIBRE SERİSİ 400W GÜÇ KAYNAĞI
Corsair Builder VS 450W 80+ APFC 12cm Fanlı PSU
+80 sertifikasına sahip olmayan ucuz PSU'lar da sıkıntı çıkarmaz. Bütçeniz yetmezse alttakine de başvurabilirisiniz. Fakat bir kere alın yıllarca kullanın mantığı ile üretilen yukarıdakilerdir bunu da düşünün.
Aerocool VX Serisi 400W 28A@12V Güç Kaynağı
500W PSU var bende.

12Volt'tan kaç Watt veriyor ?

Bende de MHz 405' e düştü daha da çıkmadı normale. Garantiye gönderdim. Umarım sonuç olumlu olur. Ne garip bir kartmış bu. R7 370 almadığıma pişman etti beni.

Gpu Teweak ile oc yaparken volaj artırmışın eski haline getir veya programı silebilirsin

12Volt'tan kaç Watt veriyor ?

Bende de MHz 405' e düştü daha da çıkmadı normale. Garantiye gönderdim. Umarım sonuç olumlu olur. Ne garip bir kartmış bu. R7 370 almadığıma pişman etti beni.
360W Veriyor.

Gpu Teweak ile oc yaparken volaj artırmışın eski haline getir veya programı silebilirsin

Arttırdığımı sanmıyorum ama silince kalıcı ayar olarak kalmıyor değil mi ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı