GTX 750 Ti Yeşil Ekran, Donma ve Takılma Sorunu

Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bıktım artık gerçekten bıktım. Kartı garantiye gönderdim sorun yok dediler. Ne yapıcam artık? Bir fikriniz var mı?
IMG_20160309_214756.jpg

Oyun donuyor ve reset atıyor. Bazen masaüstüne atıyor. Ekran kartı çalışmayı durdurdu diyor.

Senin kanıtlaman gerek yok. Orada zaten test edecekler, çoğunlukla da geçecek. Ancak önemli olan senin aynı sorundan garantiye göndermen.
İşte hocam benim sorumdabu. Test ediyorlar sorun çıkmıyor. Bende test ediyorum yok. Oyunlarda oluyor sadece. İnşallah değiştirirler hocam.

Hocam az önce gittim. Ordaki görevliye sorunu anlattım. Büyük ihtimal ekran kartında sorun var dedi. Kasanın içine baktı hiç fan yok dedi ve ısınma sorunu olabilir dedi. Bende ekran kartı en fazla 65 Derece oluyor dedim. İşlemci sıcaklığını sordu 78 Derece dedim ve normal değil dedi. Fakat burada konu açtığımda normal dediler. Değişim istedik ama garantiye gönderdiler . Kağıtada değişim istediğimizi belirttik.

@Murat5038

Yükteki sıcaklık 78 ise normal. Değilse normal değil tabi.

Yükteki sıcaklık 78 hocam. Ordaki teknisyenler fazla bir şey bilmiyor galiba.

Hocam bir sorum daha var. Bunlar kartı garantiye gönderdi. Biz kağıtta daha önce yaşandı ve değişim istediğimizi belirttik. Ordaki testlerde sorun çıkmazsa yinede değişim yaparlar mı ?

Çoğunlukla yapmazlar. Dediğim gibi değişim 4+ seferde veya sorun kesinleştiğinde kabul ediliyor.

O zaman değiştirmeyecekler. Sorunum da düzelmeyecek. Sadece test yapıyorlar sorun yok diyorlar. Parça geri gelecek ben aynı sorunu yine yaşayacağım ve 20 gün boşuna gidecek.

Beğenmenizde ayrı bir komik hocam. Çünkü çok komik bir durum. Kimsenin haşına gelmeyen şey benim başıma geliyor. Benimle aynı sorunu yaşayan yabancı forumlarda da var nasıl çözdüklerini anlamadım İngilizce bilmediğim için.

Garantiden geldi değişim falan yapmadılar. Böyle kaldım ortada. Teknisyen aradı 2 gündür açık ekran kartında sorun yok dedi. Ne yapacağım ben? Hayatımın sonuna kadar böyle mi kullanacağım?

@Murat5038

Çoğunlukla yapmazlar. Dediğim gibi değişim 4+ seferde veya sorun kesinleştiğinde kabul ediliyor.

@Murat5038

Sorun devam ediyor. Ne yapmalıyım ?

Yardım edecek yok mu arkadaşlar. 2 yıldır bu sorunu yaşıyorum. Kimse çözemedi sorunu.
Lanet garantiyede gönderdim sorun yok diyorlar. LoL. CS:GO gibi oyunlarda sorun yok. FIFA 16 Rainbow Six Siege ve yüksek oyunlarda yapıyor. Sizce sorun Güç Kaynağında mı ?

Güncelleme
Sorun hala devam ediyor. Olay Görüntülüyecisinde bir hata buldum. Bu hatalardan tabi ki donma sorununun hataları. Açıklamalar dikkatimi çekti. Şöyle yazıyor,
"
Günlük Adı: System
Kaynak: Microsoft-Windows-Kernel-Power
Tarih: 5.08.2016 04:05:27
Olay Kimliği: 41
Görev Kategorisi:(63)
Düzey: Önemli
Anahtar sözcükler:(70368744177664),(2)
Kullanıcı: SYSTEM
Bilgisayar: Ugurcan
Açıklama:
Sistem düzgün kapatılmadan yeniden başlatılmış. Bu hatanın nedeni sistemin yanıt vermeyi durdurması, kilitlenmesi veya beklenmeyen bir şekilde güç kaybına uğramış olması olabilir.
Olay Xml'si:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
<EventID>41</EventID>
<Version>4</Version>
<Level>1</Level>
<Task>63</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8000400000000002</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2016-08-05T01:05:27.216177300Z" />
<EventRecordID>424</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
<Channel>System</Channel>
<Computer>Ugurcan</Computer>
<Security UserID="S-1-5-18" />
</System>
<EventData>
<Data Name="BugcheckCode">281</Data>
<Data Name="BugcheckParameter1">0x2</Data>
<Data Name="BugcheckParameter2">0xffffffffc000000d</Data>
<Data Name="BugcheckParameter3">0xffffa5015a275960</Data>
<Data Name="BugcheckParameter4">0xffff828e85a36f60</Data>
<Data Name="SleepInProgress">0</Data>
<Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
<Data Name="BootAppStatus">0</Data>
<Data Name="Checkpoint">0</Data>
<Data Name="ConnectedStandbyInProgress">false</Data>
<Data Name="SystemSleepTransitionsToOn">0</Data>
<Data Name="CsEntryScenarioInstanceId">0</Data>
</EventData>
</Event>"

Dikkatimi çeken şey ise "Sistem düzgün kapatılmadan yeniden başlatılmış. Bu hatanın nedeni sistemin yanıt vermeyi durdurması, kilitlenmesi veya beklenmeyen bir şekilde güç kaybına uğramış olması olabilir." sorun büyük ihtimalle PSU diyebilirmiyiz ?
@Murat5038

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı