Çözüldü GTX 750 Ti'ın GT 1030'dan daha performanslı olması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Resul1780

Kilopat
Makaleler
1
Selamlar arkadaşlar nereye gitsem çoğu yerde hep bir ekran kartı performansında en önemli şey mimaridir derler. Peki madem mimari (performans) konusunda en önemli bileşen o zaman paskal mimarisine sahip GT 1030 neden maxwel mimarisine sahip GTX 750 Ti'dan geride kalıyor?

Çözüm
evet zaten sorumu sorarken performans konusundaki artısını sordum güncellik yenilik konusunda zaten lafım yok.
Mimari güncellik konusunda ve teknolojiler konusunda önemli evet. Ama mhz , bit ve vram de önemli performans için. En önemli mimarinin olmasının sebebi zaten o mimariye uygun bit ve mhz leri ayarlıyor şirketler.
Hocam mimari en önemlisi. Diğerleri önemli değil demiyor kimse zaten.
şöyle söylesem 512 bit 9000mhz bellek hızlı ve 1700 mhz çekirdek hızı olan 10 gb bellekli bir ekran kartını misal 256 bit 7000 mhz 1400 mhz çekirdek hızı olan ve 6gb bellekli bir kart mimarisi diğerinden çok daha iyi olunca o kartı geçermi?

Konu o değilki iki kartında teknik özellikleri birbirine yakın ama 750 Ti geçiyor?

Teknik ozellikleri yakin diyorsunuz zaten, ayni degiller. Bu yuzden gecebiliyor GTX 750 Ti, ve arada oyle cok bir fark yok.
şöyle söylesem 512 bit 9000mhz bellek hızlı ve 1700 mhz çekirdek hızı olan 10 gb bellekli bir ekran kartını misal 256 bit 7000 mhz 1400 mhz çekirdek hızı olan ve 6gb bellekli bir kart mimarisi diğerinden çok daha iyi olunca o kartı geçermi?
Imkansiz.

Büyül ihtimalle geçemez ama mimarinin önemli olması şundan dolayı önemli. Birincisi güncel olduğu için sürekli güncelleme alır. İkincisi yeni oyunlarla optimize çalışır eski mimariye göre. Üçüncüsü içinde farklı ve yeni teknolojiler barındırır.

Büyül ihtimalle geçemez ama mimarinin önemli olması şundan dolayı önemli. Birincisi güncel olduğu için sürekli güncelleme alır. İkincisi yeni oyunlarla optimize çalışır eski mimariye göre. Üçüncüsü içinde farklı ve yeni teknolojiler barındırır.
evet zaten sorumu sorarken performans konusundaki artısını sordum güncellik yenilik konusunda zaten lafım yok.

Mimari güncellik konusunda ve teknolojiler konusunda önemli evet. Ama mhz , bit ve vram de önemli performans için. En önemli mimarinin olmasının sebebi zaten o mimariye uygun bit ve mhz leri ayarlıyor şirketler.

Çözüm
E

ilk defa bir konuda beni doğru şekilde anlayan ve çözüme ulaştıran kişisin teşekkürler kanka:)

Geri
Yukarı