GTX 750 Ti'mı GTX 650 Ti BOOST mu?

Ege_s35

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
İki kart arasında kararsız kaldım. 650 Asus, 750 ise Zotac. İkisi de çift fanlı. İkisi de ikinci el. İkisinin de garantisi yok. GTX 650 Ti Boost özelliklerine bakınca bayağı fark atmış gibi duruyor. Ama çözemedim. Yarın iki karttan birini alıcam yardım eder misiniz?
Ayrıca bu ekran kartlarını laptopa takacağım. Ve açıkta duracakları iin de görüntü biraz önemli. Hem de aynı markalar olması beni 650'ye yakınlaştırdı. Siz ne dersiniz?

Aynı şekilde benim tavsiyemde 750 TI. Bendede var ben memnunum. Ama bütçen var ise RX 460, 560, GTX 950, 1050 tarzında kartlara bakabilirsin. Bahsettiğim kartların ikinci eli (750 TI de içinde olarak) 400 lira ile 700 lira arasında...

Bugün alacağım ondan. Kartların markaları bir şey değiştirir mi? 750 olan zotac, 650 olan da asus.
GTX 650 ti Boost ile GTX 750 Ti eşdeğer kartlardır. 750 Ti bir seri yeni olduğundan onu öneririm.
Bir de 750 Ti'a 65 W verirsem kart yanar mı?

Son düzenleme:
Baktığım oyun testlerinde 2, 3 FPS fark gördüm GTX 650 Ti Boost önde.

@Ege_s35 65W vermekle neyi kastettin anlamadım ama Zotac GTX 760 Ti çift fanlı olan kartın 6 pin güç girişi var onu takacaksın ihtiyacı olan elektrik enerjisini oradan sağlayacaktır senin ekstra bir işlem yapmana gerek yok.

Zotac dediğin model bu değil mi?
GeForce® GTX 750 Ti OC 2GB | ZOTAC

Baktığım oyun testlerinde 2, 3 FPS fark gördüm GTX 650 Ti Boost önde.

@Ege_s35 65W vermekle neyi kastettin anlamadım ama Zotac GTX 760 Ti çift fanlı olan kartın 6 pin güç girişi var onu takacaksın ihtiyacı olan elektrik enerjisini oradan sağlayacaktır senin ekstra bir işlem yapmana gerek yok.

Zotac dediğin model bu değil mi?
GeForce® GTX 750 Ti OC 2GB | ZOTAC

Evet o. Ben laptop'a takacağım. Ve takma aparatının üstünde güç girişi var. Ve ben oraya laptop adaptörü bağlayacağım. Ve benim adaptörüm karta 65w verecek yani. Ben 750 ti'larda güç girişi yok diye biliyorum
----------------------------------------------------------

Ama burada güç girişi olmadığı yazıyor? GeForce GTX 750 Ti Graphics Card from NVIDIA
-----------------------------------------------------------------------------------

Bir de ben sadece ekran kartını besleyeceğim. 200W bir PSU yeterli olur mu? Ve bana çok küçük bir psu önerebilir misiniz?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı