GTX 750 VRAM'i artırılabilir mi?

RemosTR

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba, arkadaşlar merak ettiğim bir soru var. Elimde GTX 750 1GB bir ekran kartı mevcut ve ben bu ekran kartının VRAM'lerinin değerinde ama 2 GB olacak şekilde VRAM söylersem ve lehimlersem 2 GB olması dışında bir sorun ile karşılaşır mıyım?

Herkese merhaba, arkadaşlar merak ettiğim bir soru var. Elimde GTX 750 1GB bir ekran kartı mevcut ve ben bu ekran kartının VRAM'lerinin değerinde ama 2 GB olacak şekilde VRAM söylersem ve lehimlersem 2 GB olması dışında bir sorun ile karşılaşır mıyım?

Diyelim ki ekran kartına lehimledin GPU'yu sonra bir düşün elimdeki ekran kartı 3 GB VRAM işleyecek güçte midir? Mesela 1080p bütün detaylar açsa RAM'im yetiyor ama ya ekran kartı GPU'su yetmez ise? Her GPU'nun işleyebileceğin VRAM miktarı bellidir. Bir noktadan sonra kaldırmaz.

O kart için böyle bir uğraşa/masrafa gerek var mı cidden?

2 GB versiyonun BIOS'unu flaşlamayı deneyebilirsin, ID mismatch sürümüyle muhtemelen "başarıyla" sonuçlanabilir ancak garantisi yok.

Flashlarken siyah ekran alırsa ne olacak diyelim ki yedek ekran kartı veya onboard ekran kartıo da yok.

Eğer BGA istasyonunuz yoksa böyle bir girişimde bulunmamanızı öneririm. Lakin lehim yapabilecek ekipman yoktur.

Youtube da arattır, bilgisayarın ram ini direkt vram e aktarabiliyorsun. Kart üzerindeki vram kadar hızlı olmasada iş görüyor. Eski bilgisayarlarımda hep öyle öyle 8gb ram yapıyordum. Uzun süredir kullanmadığım için regedit kayıtları aklımda değil malesef.

Garantisi yok diye bir şey yazmamış.
1689978216830.png

Yeni konular

Geri
Yukarı