GTX 750Ti Kaç Watt İster ?

Onat Grcn

Hectopat
Daha fazla  
Kendim için bir başlangıç seviyesine yakın bir pc toplamayı düşünüyorum fakat şöyle bir sorun var. Bu güç kaynağı yeterli mi yoksa daha düşük çıkışlı bir kaynak ile değiştirilebilir mi ?

set.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
12v kanalından 20 amper veren bir psu yeterli olur size tavsiyem benim de hâlihazırda kullandığım Corsair VS 450

Değerleri fazla vererek hesaplayalım
İşlemci 60 W
Ram 2 W
HDD 20 W
Ekran kartı 90 W
Cpu fan 20 w
Fanı 10 W
Anakart 50 W yesin diyelim (değerler normalin üstündedir)
250 Watt ihtiyaç oluyor. Dvd sürücüsü ekstra fan ekleseniz bile bu 300 ü geçemez. Zaten topladığınız sistem güç tüketimini minimumda tutan bir sistem gibi. 300 W stabil çok rahat çalışır. Bende daha ağır elektrik yiyen bir pc var ve
EVEREST EPS-4900B 300W GÜÇ KAYNAĞI ile overclock yaptığım halde hiç sıkıntı çıkarmadan çalışıyor. Watt değerini aşırı verip paranızı harcamayın.

Merak edenler için x4 620(95w 3,2 O.C) eah5770(max 150w) 2hdd li sistemim 300 w de hiç sıkıntı yaşamadı.

Birde anakart 1150 soket olacak onuda düzelt hocam

Evet. 1 yıldır kullandığım sistemde sıkıntı çıkarmayan, etrafımda bir kaç kullanıcısı olan 300 Watt lık Everest önerdim. Sorun ne ?

Sorunu zamanla anlarsın ne derler ucuz etin yahnisi yavan olur.Aynı zamanda önerdiğin Everest'in aşırı akım veya düşük voltaj koruması varmı bir bak ona göre insanlara tavsiyelerde bulun adamlar o kadar para veriyor sistem toplamak için bir sorun olsa cebinden mi karşılayacaksın ?

Adı sanı belli bir marka PSU almak daha güvenli olur. Sadece GTX 750 Tİ için 400 Watt bir PSU bile yeterlidir. Fakat ileride başka kartları da karşılaması için 500 550 Watt düşünülebilir.
Cooler Master, Corsair, Zalman ve FSP gibi markalardan seçebilirsin.
Diğerleri de sorun çıkarmayacaktır. Ama 'Olmaz olmaz deme olur olmaz' diye de bir söz var. Eşeği sağlam kazığa bağlamak gerek.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı