GTX 750ti ve AMD FX 6300 Oyunlarda Ani FPS düşüşü

Cea

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar Özellikler:

GTX 750ti Ekran kartı
AMD FX 6300 İşlemci+thermaltake fan
8 GB RAM(7.98 kullanılabilir yazıyor geforce programında)
Asus m5a78l-m lx3 Anakart

1 aydır oynadığım oyunlarda ani FPS düşüşü oluyor, örnek olarak tüm ayarlar düşükte oynadığım CS GO'da 250-150 FPS alırken aniden 40-50 gibi bir değere düşüyor ortalama 6-7 saniye sürüp eski haline dönüyor.
Düzelmesi için;
Driverlar güncellendi, realtek harici ses driverları devre dışı bırakıldı, format atıldı, sıcaklık değerlerini onlarca kez kontrol etmeme rağmen bir anormallik yok, güç seçeneği yüksek performansa alındı, oyunlar yeniden yüklendi fakat bi düzelme olmadı.
CPU unpark programı kullandım onun sayesinde bir nebze düzelme oldu gibi ancak hala devam ediyor ani FPS düşüşü.
Forumda ilk konum olduğu için hatalarımı görmezden gelirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
M5A78L-M LX3, FX-6300'ü besleyemiyor olabilir. İşlemci 95W TDP değerine sahip. Anakart ise daha çok AM3 işlemciler için tasarlanmış, AM3+ değil. Güç beslemesi yetersiz diye düşünüyorum.

Tabi işlemci sıcaklığını da kontrol et.

Ekran çözünürlüğü en yüksek seviyede oynuyorsun değil mi ? Eğer öyle oynamıyorsan işlemci limitine takılmış sındır

ve forumda yeniyim hatam olabilir görmezden gelirseniz sevinirim (yazım hatası )

8 aydır herhangi bir sorun yoktu,son 1 aydır böyle bir problem var.Dediğiniz gibi ekran çözünürlüğünü en yükseğe(1280-1024) çektiğimde de sorun devam ediyor.

İşlemci sıcaklığı oyundayken en yüksek 60 derece olarak gördüm.
Anakart sıcaklığı 61'e kadar yükseldi onun yüzünden olabilir mi?

Çözülmedi.

Garantiye verildi teknisyenler işlemci fanını temizlemişler fakat yine çözülmedi.

Sorunun çözümü hiç beklemediğim bir arkadaşım sayesinde buldum monitörünüzde autoset tuşu varsa ona basarak çözebilirsiniz bu düşüşlerin sebebi ise monitörün optimize olamamasıymış iyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı