GTX750Ti ve AMD FX-8300 Oyunlarda FPS Düşüşü

royalmachine

Hectopat
Daha fazla  
Geçen yaz kendime 2000-2200TL civarlarında bir bilgisayar toplamıştım. İlk zamanlarda çok güzel FPS rakamları alıyordum.

(LoL : 200 FPS civarı artıyor veya 150 FPS'ye iniyordu.)
(CS:GO : Genellikle 230 FPS'lerde geziyordu.)

Ancak bu yıl sanırım bir şey oldu ama ne olduğunu bilmiyorum. FPS'im düştü. LoL'de 60'a kadar indiğini gördüm. CS:GO'da ise ara sıra 70 FPS düşüyor. Biliyorum aşağıda 70 FPS neyine yetmiyor gibisinden yorumlar gelecektir fakat CS:GO'da mouse döndürürken bile takılmalar yaşıyorum. Windows 10 kullanıyorum.

Adsız.png

Isınma sıkıntısı olabilir AMD kullanıyorsunuz.
Öncelikle kusura bakmayın bir yere gitmiştim cevap veremedim.
Isınma sıkıntısı göremiyorum CPU boştayken 50 derece sabit oyundayken 60-65 derece oynuyor. Ekran kartının ısısı ise boştayken 40-42 derece gösteriyor. Oyuna girince 54'den yukarı çıktığını görmedim.

CS'de 120 FPS altı (Hatta 150 FPS altı) kasmalar, takılmalar ve mouse çevirememe gibi durumlar yaşaman normal zira Source bu. Soruna gelecek olursak Windows Güvenlik Duvarı'nı ve antivirüs programı varsa onu kapatıp bir de öyle oynamayı dene. Benim başıma böyle bir şey geldiğinde o durumu düzeltmişti.

CS'de 120 FPS altı (Hatta 150 FPS altı) kasmalar, takılmalar ve mouse çevirememe gibi durumlar yaşaman normal zira Source bu. Soruna gelecek olursak Windows Güvenlik Duvarı'nı ve antivirüs programı varsa onu kapatıp bir de öyle oynamayı dene. Benim başıma böyle bir şey geldiğinde o durumu düzeltmişti.
Teşekkürler deneyeceğim.

Edit : Maalesef hâlâ aynı. Sanırım GPU'nun %30-50 arası kullanımından dolayı düşük FPS alıyorum sizce öyle midir ?

Son düzenleme:
Hayır sorunun o olmadığına eminim. Benim %20-30 bazen %10'a kadar düştüğü oluyor. 45'in üstüne de çıkmıyor. Eğer işlemcinin kullanımı yüksekse o konuda bir problem yoktur.
Az önce GTA 5'te FPS'imi test etmek için girdim genellikle bu sorun olmadan önce sanırsam 50-60 arası değişiyordu. Şimdi ise yine aynı şekilde 50-55 FPS rakamları görünüyordu, anlamadığım şey neden CS:GO vs LOL'de oluyor bu sorun ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı