GTX 750TI ve FX 6100 sistem DayZ düşük FPS sorunu

Krosfielnd

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 750 TL ekran kartımla DayZ'de 30 FPS göremiyorum fakat arkadaşım GTX 660 TI ile 60 FPS çok rahat görüyor. Bende ki sorunu söyler misiniz?
  • ASUS STRIX 750Tİ
  • 8GB RAM
  • AMD FX 6100
  • MSI GAMİNG 970 ANAKART

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşının işlemcisi muhtemelen İntel'in en az 3. nesil bir işlemcisi. Çekirdek başına performansı çok iyi ve DayZ gibi optimize sorunlu bir oyunun altından kalkıyor. Fakat senin işlemcin FX 6100 ve bu işlemcinin çekirdek başına performansı rezalet. FX 6300 kullanıp aynı sorunu yaşayan insanlar Windows 10'a geçip bu sorundan kurtulduklarını söylüyorlar. 15-20 FPS alan FX 6300 ve R9 280 kullanan arkadaşım, Windows 10 ile 40 FPS aldığını söylüyor bu oyunda. Sana tavsiyem:
  • Windows 10'a geç ve BIOS'u güncelle.
  • Sürücülerini donanım kimlikleri ile web sitelerinden güncelle.
  • İşlemcine giriş seviyesi bir O.C at.

benim anlamadığım nokta neden bu kadar amd işlemci kullanmakta ısrar ediyorsunuzki bence i5 4460 işini rahatlıkla görür.
Mahalle bilgisayarcılarının (bakkal diye de geçer bu forumda :D) "AMD oyun işlemcisi, oyun için alıyorsan intel alma AMD daha iyi iş görür" gibisinden dolduruşlarına kulak asıp alıyorlar :D Tecrübe ede ede öğrenecekler artık.

Edit:
Arkadaşlar 750 TL ekran kartımla...
  • ASUS STRIX 750Tİ
  • ...
750 Ti ne zamandır 750 TL ?

Ekleme: DayZ optimizasyon sorunları olan bir oyun zaten. Hiç ummadığın bir sistemde hiç ummadığın FPS değerlerini görebilirsin. Grafik ayarlarına bir çeki düzen getirerek de sorunu çözebilirsin.

Son düzenleme:
750 TL yi yanlış yazdım ve en düşük hepsi 15 fps normal değil bence
İşlemciyi sömürdüğünü söyleyenler var FX6100 fazla güçsüz kalıyor olabilir. Dosyalarda sorun olması ihtimaline karşı oyunu silip tekrar yüklemeyi deneyebilir misin ? Bir de çok fazla kişi 8 GB RAM'i olmasına rağmen 32 bit işletim sistemi kurmak gibi bir hata yapabiliyor. Öyle bir şey yapmadığından emin ol bu arada.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı