GTX 760 4 GB ince ses çıkarıyor

Mustafa ergn

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli/Körfez
Daha fazla  
Meslek
Teknik Bilgiler Endrüstiyeli
Dostlar,

Benim şu an sistemimde bir ekran kartı mevcut. Bu ekran kartı masaüstünde gezinirken veya oyun oynarken yük altında ince uzun bir ses çıkarıyor ve bu gerçekten rahatsız edici bir durum :(. Ekran kartının ses çıkarmaması için ne yapılmalı?

Dostlar,

Benim şu an sistemimde bir ekran kartı mevcut. Bu ekran kartı masaüstünde gezinirken veya oyun oynarken yük altında ince uzun bir ses çıkarıyor ve bu gerçekten rahatsız edici bir durum :(. Ekran kartının ses çıkarmaması için ne yapılmalı?

Bugün de Forum'un kronik sorunu Coil Whine. Yapacak bir şey yok hocam çoğu cihazda var ve çözümü yok zararı da yok. Bende de var. Merak etmeyin bir şey olmaz. Sadece alışın.
Coil whine sorunu, ekran kartına bağırıp sus diyebilirsiniz. (!) düzelmesi pek mümkün değil.
Belki bu çözüm olabilir. Laf dinlerse susar belki ama ben hep bağırıyorum susmuyor lanet olası :D.

Hocam duyduğuma göre bobinlerden geliyor ve biz oraya sıcak silikon döksek bir sıkıntı olur mu sizce?

Evet bobin ve MOSFET'lerden geliyor. Bir etkisi olacağını zannetmem. Sonuçta ses bu geçer oradan yani. Belki ses izolasyon malzemesi ile kesebilirsiniz. Çok rahatsız etmiyorsa takılmayın.

Bugün de Forum'un kronik sorunu Coil Whine. Yapacak bir şey yok hocam çoğu cihazda var ve çözümü yok zararı da yok. Bende de var. Merak etmeyin bir şey olmaz. Sadece alışın.

Belki bu çözüm olabilir. Laf dinlerse susar belki ama ben hep bağırıyorum susmuyor lanet olası :D.

Hocam yine siz ve yine şakalarınız :) alışmaktan ziyade bir çözümü olmalı sizce o bobin kısmına sıcak silikon sıksak sorun düzelir mi?
Evet bobin ve MOSFET'lerden geliyor. Bir etkisi olacağını zannetmem. Sonuçta ses bu geçer oradan yani. Belki ses izolasyon malzemesi ile kesebilirsiniz. Çok rahatsız etmiyorsa takılmayın.

Ses izolasyon dediğiniz şey ne tam olarak bilgi verebilir misin?

Ekte olan malzemeden kasa içine ya da sesin geldiği yerin üzerine yapıştırırsanız slikondan daha çok etkili olacağını söyleyebilirim. Tabi kasa içine uygulanırsa ısı da artabilir. Sesi tamamen kesme şansınız yok. Anca o sesin size uzak kalmasını sağlayarak engelleyerek çözüme ulaşabilirsiniz. Akustik süngerlere de bakabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    105,6 KB · Görüntüleme: 21
Kasanın kapakları kapalıysa o kadar rahatsız etmemesi lazım bende de var ve az da olsa duyuluyor kapak kapalıyken hiç uğraşmayın hele ki bu ekran kartı stok sorunu varken bırakın kalsın.

Geri
Yukarı