GTX 760 ekran kartı ısınıyor

isotlukurabiye

Picopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Herkese selam, daha yeni kayıt oldum. Bir sorum olacak, cevap gelirse sevinirim. GTX 760 AMP Edition ekran kartı kullanıyorum. GTA 5'te GeForce Experience ayarlarını kullanıyorum en düşükte. Bu halde bile görev yaparken ara sahnelerde olsun araba garajlarımda olsun ısınma oluyor. Hem de çok 50-60 iken 80-85 oluyor. Temizliği ve macunu da yaklaşık 2 ay oldu, sebebi ne sizce? Ha bu arada kartım 2. el mining yapıldığından şüpheleniyorum şimdiden cevaplayanlara teşekkürler :)

5 yıllık ekran kartımı hiçbir şekilde termal ped ve macun yenilemesi yapmadığım halde 55-60 dereceyi aşmıyor. Benim tahminim düşük ayarlarda oynadığınız için olabilir. Bir de yüksek ayarlarda deneyin.

Termal macun kaliteli bir tane mi kullanıldı ? Çinden tüp şeklinde 10 liraya getirtilen ucuz şeylerden kullanıldıysa iyi bir soğutma beklemeyin.
GTX 760 gibi bir kartta ne kadar mining yapabilirler sorgularım.
Kendiniz bir fan profili oluşturabilirsiniz daha gürültülü olabilir ama daha soğuk çalışmasını sağlayacaktır.
Kasanın hava sirkülasyonunu düzgün yaptığına emin olun.Kasa hava alabilecek ve içindeki ısınan havayı dışarı atabilecek şekilde olmalı.

GTX 760 mining yapılacak kart değil. Bu tür konularda sorun genellikle termal macun değişiminin düzgün yapılmaması (soğutucu bloğu tam oturtamamak, eksik veya fazla macun kullanımı vb) olarak bulunuyor. Kasanızın hava akımı da etken tabii.
Kart çok yeni değil, ama ekran kartı soğutmaları öyle kolay yıllanan parçalar değil, zira HD7970'im gayet serin çalışıyor.
MSI Afterburner gibi bir program ile fan hızını biraz arttırın. İçiniz rahat etmezse fanları değiştirebilirsiniz. Ama dediğiniz gibi anlık şekilde fırlıyorsa sıcaklıklar, muhtemelen macunu yanlış uyguladığınızdandır.

GTX 760 mining yapılacak kart değil. Bu tür konularda sorun genellikle termal macun değişiminin düzgün yapılmaması (soğutucu bloğu tam oturtamamak, eksik veya fazla macun kullanımı vb) olarak bulunuyor. Kasanızın hava akımı da etken tabii.
Kart çok yeni değil, ama ekran kartı soğutmaları öyle kolay yıllanan parçalar değil, zira HD7970'im gayet serin çalışıyor.
MSI Afterburner gibi bir program ile fan hızını biraz arttırın. İçiniz rahat etmezse fanları değiştirebilirsiniz. Ama dediğiniz gibi anlık şekilde fırlıyorsa sıcaklıklar, muhtemelen macunu yanlış uyguladığınızdandı.

MSI Afterburner kullanıyorum fan hızımı otomatiğe aldım.
Termal macuna gelirsek macunu ben sürmedim yetkili kişiler sürdü demek ki özenmemişler.
Teşekkür ederim cevabınız için.
5 yıllık ekran kartımı hiçbir şekilde termal ped ve macun yenilemesi yapmadığım halde 55-60 dereceyi aşmıyor. Benim tahminim düşük ayarlarda oynadığınız için olabilir. Bir de yüksek ayarlarda deneyin.

Her türlü yolu denedim ama olmuyor. Sanırım ömrünü tamamlıyor.
Umarım macundan dolayıdır. Yoksa ikinci el aldıysanız kazılmış kart olabilir. AliExpress'deki ekran kartları gibi.

Muhtemelen macundan dolayı çünkü yük altında değilken bir anormallik görmüyorum. 30-33 aralarında seyrediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı