GTX 760 görüntü gidiyor

tayfuncemtt

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Öncelikle herkese merhaba, bazı işler için kullandığım yan bilgisayarımda Gigabyte GeForce GTX 760 kartı takılı. Günlük işlerimi yaparken veya bazı çok güç gerektirmeyen programları bile kullanırken aniden ekran kartımdan çıkış aldığım iki monitörümde sinyal gidiyor. Ancak eğer anakarta bağlarsam görüntü almaya devam edebiliyorum. Bilgisayarımı yeniden başlattığımda ise anakarttan aldığım görüntü Windows ekranına ulaşırken, ekran kartından aldığım görüntü anakartın boot ekranında bazı pixeller bozuk bir şekilde takılı kalıyor. Ekran kartımın driverini tekrardan son sürüme yüklediğimde ise bu sorun çözülüyor. Ancak 2 gün içerisinde tekrar aynı problemi yaşıyorum. HDD'deki driverin bozulabileceğini düşündüm ve SSD'ye yükledim. Ancak hala problemim devam etmekte. Ayrıca sinyal kesintisi yaşadığım saniyelerde ekran kartı fanlarının durup tekrar çalıştığını görüyorum. Aşırı bir ısınma da mevcut değil. Önerilerinize açığım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının güç kesilmesi sorunu olabilir. Ekran kartını yerinden çıkartıp pinlerini yumuşak silgi ile silin. Bu statiği alacaktır. Sonrasında PSU ( güç kaynağınızdan gelen extra kabloyu ) kontrol edin. Kullandığınız PSU yetersiz geliyor ya da artık miadını doldurmak üzere olabilir bu da daha önce belirtilen PSU W değerinin düşmesine ve çalışan yüksek enerji ihtiyacı olan parçaların shut down olmasına sebep olabilir. Öncelikle sorunu tam olarak çözebilmek için ekran kartınızı başka bir bilgisayarda da deneyin. Aynı problemler devam ediyorsa sorunu ekran kartında ararız ama problemler sadece yan bilgisayarınızda meydana geliyorsa çözüm muhtemelen PSU değişimine uzanacaktır.

Ekran kartının güç kesilmesi sorunu olabilir. Ekran kartını yerinden çıkartıp pinlerini yumuşak silgi ile silin. Bu statiği alacaktır. Sonrasında PSU ( güç kaynağınızdan gelen extra kabloyu ) kontrol edin. Kullandığınız PSU yetersiz geliyor ya da artık miadını doldurmak üzere olabilir bu da daha önce belirtilen PSU W değerinin düşmesine ve çalışan yüksek enerji ihtiyacı olan parçaların shut down olmasına sebep olabilir. Öncelikle sorunu tam olarak çözebilmek için ekran kartınızı başka bir bilgisayarda da deneyin. Aynı problemler devam ediyorsa sorunu ekran kartında ararız ama problemler sadece yan bilgisayarınızda meydana geliyorsa çözüm muhtemelen PSU değişimine uzanacaktır.
Peki driverin bozulması da bu sorundan mı kaynaklanıyordur ?

Driver bozulması diye birşey söz konusu değildir. Driver sadece ekran kartınızı stabil olarak yüksek performansta kullanmanızı sağlar ekrana görüntü gelmesini engelleyen birşey olacağını sanmıyorum. Sonuçta ekran kartı driverını ilk kez kurarken de ekrana görüntü geliyor. Driver olmadan görüntü alabiliyorsunuz.

Driver bozulması diye birşey söz konusu değildir. Driver sadece ekran kartınızı stabil olarak yüksek performansta kullanmanızı sağlar ekrana görüntü gelmesini engelleyen birşey olacağını sanmıyorum. Sonuçta ekran kartı driverını ilk kez kurarken de ekrana görüntü geliyor. Driver olmadan görüntü alabiliyorsunuz.
Driverin aynı sürümünü tekrar yükleyince problemin çözülmesi kafamı karıştırıyor benim aslında

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı