GTX 760 Overclock Yapma

Denedim şimdi
2sm.png
bununla fakat yine kapandı. Ekran kartına ve bilgisayara zarar veriyorum ya res ata ata elle. Napalım?

+1 yada 2 kademe voltaj arttırmayı dene. Telaşa mahal yok, ne ekran kartının ne de bilgisayarının sağlığıyla oynamıyorsun. Sadece ilk kez denediğin şeyler olduğundan ötürü biraz endişelisin. Kaygılarından ırak olmak istersen vazgeçebilirsin.

Ayriyeten daha yüksek performans elde etmek istiyorsan overclock dışında Windows 10'a terfi etmelisin.

2 kademe voltaj verdim kapanmadı oyun ama güzel fps alamadım.

1110 civarı bişey aldım gpu clock u ve 2 kademe voltajda kapandı pc tekrardan.

Power limiti en sona getirip yeniden deneyebilirsin. Bundan sonra şöyle ilerleyeceksin; gpu clock +10, hata yahut kapanma olursa tekrardan voltajı 2 kademe arttırırsın. Deneye yanıla kartın çıkabileceği son noktayı bulacaksın. Power limiti sona getir ve tüm denemeleri o şekilde gerçekleştir.

Kapandığı durumlarda frekansı sabit tutup ufak ufak voltaj vereceksin.

Nasıl yani GPU voltaje yi sonuna kadar çıkartayım mı?

He tamam anladım :D

Ama yani 95 de kapanmıyor ama istediğim fps i alamıyoruz artırarak birazdaha gitsek?

110 da +2 voltaj yetmiyor mesela.

1381120173YlvsI5gMZu_3_5.png
1381120173YlvsI5gMZu_3_4.png
Adam maximum bu demiş. Bunu yapsam sıkıntı olur mu acaba?

Below is a screenshot of ASUS’s GPU Tweak and GPUz after achieving our maximum stable overclock, which will be used as the operating frequency through the rest of the evaluation as a third video card.

Velhasıl kelam aceleyle bir şeyleri sona getirerek olmuyor. Yavaş yavaş, sabırla, deneyerek bulacaksın olması gerekeni. Ben yol gösterebilirim sadece, kesin ve kati bir şekilde voltajı bilmem kaça yükselt frekansı şu kadar arttır diyemem.

Gpu temp target'e dokunmana gerek yok.

O sıcaklığa ulaştığında önce throttle yaparak frenliyor kendini ve sıcaklığı düşürüyor. Bunu başaramazsa soğuyana dek kapatır.

Gpu boost clock dışında yalnızca gpu clock olması gerek yada core clock. 1100'den başlayıp deneyebilirsin. Voltajı 1 yada 2 kademe ileri iterek başlayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı