GTX 760 PC açılırken renkli ekranlar gelip donuyor

Bloodyy

Hectopat
Daha fazla  
Dün oyuna girdiğimde monitörde renkli boş ekranlar çıkıyordu mavi ekran gibi düşünün ama yazı yok. Farklı farklı renkler boş ekranda çıkıyordu ve PC donuyordu ardından yeniden başlatıyordu. Bu sabah oyuna girdiğimde hiçbir sıkıntısı yoktu 1-2 saat oynadıktan sonra karşıma mas mavi boş bir ekran çıktı. PC'yi yeniden başlattım ve şifremi girdim fakat bu seferde bu boş ekranları şifreyi girdikten sonra karşıma çıkmaya başladı. Sorunu daha detaylı şöyle anlatayım. Önüme ilk olarak sim siyah ekran çıkıyor ve PC kendi kendine yeniden başlatılıyor ardından tekrar açtığımda bu sefer beyaz oluyor sonra mavi farklı farklı boş renkler çıkıyor.

Şu an PC güvenli Mod'da açık fakat normal olarak başlattığımda şifremi girdikten sonra ekrana renkli renkli boş sayfalar çıkıyor ve PC yeniden başlatılıyor. Ekran kartım GTX 760 işlemcim AMD-FX8350 4.33GHz 8 GB RAM. (Güvenli mod açık ekran çok küçük gözüküyor yazım yanlışlarını elimden geldiğince düzeltmeye çalışıyorum.)

Dün oyuna girdiğimde monitörde renkli boş ekranlar çıkıyordu mavi ekran gibi düşünün ama yazı yok. Farklı farklı renkler boş ekranda çıkıyordu ve PC donuyordu ardından yeniden başlatıyordu. Bu sabah oyuna girdiğimde hiçbir sıkıntısı yoktu 1-2 saat oynadıktan sonra karşıma mas mavi boş bir ekran çıktı. PC'yi yeniden başlattım ve şifremi girdim fakat bu seferde bu boş ekranları şifreyi girdikten sonra karşıma çıkmaya başladı. Sorunu daha detaylı şöyle anlatayım. Önüme ilk olarak sim siyah ekran çıkıyor ve PC kendi kendine yeniden başlatılıyor ardından tekrar açtığımda bu sefer beyaz oluyor sonra mavi farklı farklı boş renkler çıkıyor.

Şu an PC güvenli Mod'da açık fakat normal olarak başlattığımda şifremi girdikten sonra ekrana renkli renkli boş sayfalar çıkıyor ve PC yeniden başlatılıyor. Ekran kartım GTX 760 işlemcim AMD-FX8350 4.33GHz 8 GB RAM. (güvenli mod açık ekran çok küçük gözüküyor yazım yanlışlarını elimden geldiğince düzeltmeye çalışıyorum.)

Güvenli mod'da sorun yok ise sorun Windows ile alakalı. CMD'de sfc /scannow komutunu çalıştırın.

Güvenli mod'da sorun yok ise sorun Windows ile alakalı. CMD'de sfc /scannow komutunu çalıştırın.
Güvenli mod`da açık şuan bir sorun yok. Başka forumlar`da herkes direk ekran kartına yönelmiş umarım ekran kartımda bir sorun yoktur. Bu zamanda yeni ekran kartı alamam. Tarama yapıyorum şimdi sonucu yazıcam.
Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them.
For online repairs, details are included in the CBS log file located at
windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. For offline
repairs, details are included in the log file provided by the /OFFLOGFILE flag.
Tarama bitti. PC`yi normal olarak açıp sonucu söyleyeceğim.

sfc /scannow yaptım fakat açtığımda yine aynıydı. Başlangıç onarma yaptım o da onarılamıyor diyip hata verdi. Bende bütün kabloları söküp PC`nin içini hafiften temizledim ekran kartına hafifçe bastırdım belki yerinden oynamıştır diye daha sonra RAM`i çıkarıp onuda hafiften temizleyip başka bir girişe taktım şuan sorunsuz açıldı. Oyunlara vb. giricem sorun devam ederse konunun altına yazarım.
Oyuna girdikten sonra tekrardan ekran mas mavi oldu. Tekrar PC`yi açtığımda yine aynı şekilde açılamadı. Sorun hala devam ediyor nasıl çözücem ?
Güvenli mod`da açık şuan bir sorun yok. Başka forumlar`da herkes direk ekran kartına yönelmiş umarım ekran kartımda bir sorun yoktur. Bu zamanda yeni ekran kartı alamam. Tarama yapıyorum şimdi sonucu yazıcam.

Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them.
For online repairs, details are included in the CBS log file located at
windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. For offline
repairs, details are included in the log file provided by the /OFFLOGFILE flag.
Tarama bitti. PC`yi normal olarak açıp sonucu söyleyeceğim.

sfc /scannow yaptım fakat açtığımda yine aynıydı. Başlangıç onarma yaptım o da onarılamıyor diyip hata verdi. Bende bütün kabloları söküp PC`nin içini hafiften temizledim ekran kartına hafifçe bastırdım belki yerinden oynamıştır diye daha sonra RAM`i çıkarıp onuda hafiften temizleyip başka bir girişe taktım şuan sorunsuz açıldı. Oyunlara vb. giricem sorun devam ederse konunun altına yazarım.

Oyuna girdikten sonra tekrardan ekran mas mavi oldu. Tekrar PC`yi açtığımda yine aynı şekilde açılamadı. Sorun hala devam ediyor nasıl çözücem ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı