GTX 760 sistem görüntü vermiyor

enacrxx

Decapat
Evet bundan yaklaşık 1 ay önce bir hevesle 2.5 bine bilgisayar topladım. Sistemin ilk parçaları:
  • GTX 760
  • FX-8350
  • MSI 970A-G43
  • 8 GB DDR3 ECC RAM 1600MHz
  • Power Boost 500W PSU
1 hafta kullandıktan sonra sabah açtığımda görüntü gelmedi. Tamirciye götürdüm anakart çipi yanmış dedi (zaten kuzey köprüsü çok ısınıyordu). Ben de anakartı ve PSU değiştim. Sonra yine görüntü alamadım ben de ekran kartı ve RAM'den şüphelendim. Arkadaşın PC'sini de kontrol ettim ve ikisi de çalışıyordu. Ben de anakartı iade edip yeni bir anakart aldım adam yanında işlemci veriyordu hem böylelikle işlemciyi de kontrol etmiş olurum diye aldım. Elime bugün ulaştılar ve denediğimde yine görüntü alamadım. Sonra kendi işlemcimle denedim yine alamadım. Kuzey köprüsü ve işlemci hiç ısınmıyordu ama her şey düzgün çalışıyordu. Ben de belki benim RAM server RAM olduğu için görüntü vermemiştir deyip arkadaşın RAM'iyle denedim yine görüntü alamadım :D
Sistemin 2. hali:
  • GTX 760
  • MSI 760GM-P21
  • AMD X2 250 ve FX 8350 ile denedim.
  • Kingston 4 GB 1600MHz RAM
  • Cooler Master 600W 80+ PSU
Arkadaşlar, Allah aşkına sorun nedir? Öğrenciyim vallahi şu bilgisayarı topladığıma bin pişman oldum. 2 haftadır uğraşıyorum kafayı yemek üzereyim artık. Açıktan okuyorum, bilgisayardan tasarımla uğraşıyordum ancak onu da yapamıyorum bilgisayari hallemediğimden.
Parçalara alıcı varsa yazabilir ben bıktım uğraşmaktan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın görüntü yerleri ve görüntüyü bağlamayı denediğin kablo ve ayrıyeten ekranın görüntü çıkışı sağlam mı?
Anakartın görüntü yerleri derken neyden bahsediyorsun? Kablolarda sıkıntı yok başka pcde görüntü aldım aynı kablo ve monitörle.
parçaya konmasınlar aman
adam anakarti değistirmek lazım onu değişince ramleri de değismek lazım diyip 2500tl istedi bu adama niye güveneyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı