Çözüldü GTX 760 sistemde GTA V'te FPS anlık düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 8.1

Miresdal

Centipat
Daha fazla  
RAM
4x2=8GB
Ekran kartı
NVDIA GTX 760
İşlemci
i5 2500
Arkadaşlar GTA 5 oynarken FPS'im 90-70 civarı yani FPS'ten yana sıkıntı yokken oyunun ilerleyen zamanlarda aniden FPS düşüyor. Sürekli tekrarlıyor bunun bir çözümü var mı? Sıcaklık değerleri de normal daha dün hem Ekran Kartına hem de İşlemciye Termal sürdüm. Fazla ısıdan olduğunu da düşünmüyorum.

Çözüm
Hocam MSI'dan bakmıştım CPU %100 kullanıyordu, ekran kartı da %60 civarı falan dı herhalde düşük normal ayarlarda oynuyorum.

CPU darboğaz yani işlemci yetersiz kalıyor. Grafikleri yükseltmeni tavsiye ederim. Eğer buna rağmen devam ederse işlemci değişikliğine gitmende başka çaren yok.
Ekran Kartını yeni aldım GTX 760 256 bit 2 GB GTX 1050 le cakisiyor gucleri diye aklimda islemci degistirmek vardi zaten bir de monitor almayi dusunuyorum 75 Hz'den 144 Hz e gecmek
Eski oyunlarda belki aynı performansı alabilirsin ama yeni oyunlarda daha güncel ekran kartlarına göre optimize ediliyor. Yani 1050 alsaydın yada 2.el 1050 alsaydın daha iyi olabilirdi. Eğer oynayacağın oyunlarda 144 Hz görebiliyorsan monitörünü 144 Hz geçir tabiki ama öncesinde işlemciyi kesinlikle değiştir. İkinci el anakart ve cpu bulabilirsin.

Eski oyunlarda belki aynı performansı alabilirsin ama yeni oyunlarda daha güncel ekran kartlarına göre optimize ediliyor. Yani 1050 alsaydın ya da 2.el 1050 alsaydın daha iyi olabilirdi. Eğer oynayacağın oyunlarda 144 Hz görebiliyorsan monitörünü 144 Hz geçir tabii ki ama öncesinde işlemciyi kesinlikle değiştir. İkinci el anakart ve CPU bulabilirsin.

Hocam ben zaten kasam Full toplama 1050 de cok pahaliydi yani millet 2.el 1050'yi 2.500 3.000TL'ye koyuyordu. Ben GTX 760'ı 1200TL'ye aldim. İslemci de dusunuyorum degistirmeyi dediginiz gibi.

CPU darboğaz yani işlemci yetersiz kalıyor. Grafikleri yükseltmeni tavsiye ederim. Eğer buna rağmen devam ederse işlemci değişikliğine gitmende başka çaren yok.

Hocam dediğiniz gibi oldu grafikleri yükselttim Ekran Kartına bindirdim yükü biraz şimdi CPU %100 GPU da %80 kullanıyor drop geçti.

Hocam ben zaten kasam Full toplama 1050 de cok pahaliydi yani millet 2.el 1050'yi 2.500 3.000TL'ye koyuyordu. Ben GTX 760'ı 1200TL'ye aldim. İslemci de dusunuyorum degistirmeyi dediginiz gibi.

Hocam dediğiniz gibi oldu grafikleri yükselttim Ekran Kartına bindirdim yükü biraz şimdi CPU %100 GPU da %80 kullanıyor drop geçti.

Ne yapmamı önerirsiniz o zaman?

Son düzenleme:

Ne yapmamı önerirsiniz o zaman?
İşlemciyi yükseltebiliyorsan yükselt eski intel 1155 soketler hangi nesile kadar destekliyor pek hatırlamıyorum ama ikinci el piyasasına gözatabilirsin

Geri
Yukarı