GTX 760 ve FX 8320 Sistem yükseltme

Burkiiy

Kilopat
Daha fazla  
  • Anakart: Asus M5A97 r2.0
  • İşlemci: AMD FX-8320
  • Ekran Kartı: Zotac GTX 760
  • RAM: 8 GB
  • Harddisk: wdc wd10ezex-08m2na0
  • SSD: Kingston sv300s37a60g
  • Kasa: Cooler Master Cosmos Silencio 550 Usb 3.0
  • PSU: zm700-glx 700W

Bunlar bilgisayardaki parçalar, yeni çıkan oyunlara ayak uyduramaz oldu. (GTA 5 ultra grafikler, Pubg orta seviye grafikler...) Ben de sistemi yükseltmeye karar verdim sizce neler yapılabilir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz yapmayacak bir ekran kartı alın yada sistemi komple değiştirmeniz lazım, ilk olarak anakart değişmeli, Ryzen veya Kayb Lake destekli anakart alırsanız DDR4 Ram'de almalısınız, sonucunda işlemcide değişmek zorunda. Bence ekran kartınız gayet iyi değiştirmeyebilirsiniz.

2000 liraya yakın bir bütçem var şu anda

Darboğaz yapmayacak bir ekran kartı alın yada sistemi komple değiştirmeniz lazım, ilk olarak anakart değişmeli, Ryzen veya Kayb Lake destekli anakart alırsanız DDR4 Ram'de almalısınız, sonucunda işlemcide değişmek zorunda. Bence ekran kartınız gayet iyi değiştirmeyebilirsiniz.

Dar boğaz mı var sistemde acaba varsa da işlemciden kaynaklı mı ?

Arkadaşlar şöyle bir karar aldım ; işlemci ve ana kartta değişikliğe gideceğim ekran kartını şimdilik muhafaza edeceğim belki ilerki zamanlarda değiştirecek gücüm olur. Ana kart olarak:
ASUS Prime B350-PLUS
[TBODY] [/TBODY]
İşlemci olarak
AMD Ryzen 5 1600
[TBODY] [/TBODY]

alsam sizce ne kadar mantıklı olur ?

Arkadaşlar şöyle bir karar aldım ; işlemci ve ana kartta değişikliğe gideceğim ekran kartını şimdilik muhafaza edeceğim belki ilerki zamanlarda değiştirecek gücüm olur. Ana kart olarak:
ASUS Prime B350-PLUS
[TBODY] [/TBODY]
İşlemci olarak
AMD Ryzen 5 1600
[TBODY] [/TBODY]
alsam sizce ne kadar mantıklı olur ?
Yapabilirsin.

@Burkiiy, şimdilik bir kazanç sağlayacağını düşünmüyorum ki alacağın parçalar pahalı. İleride ekran kartı takıcaksan olabilir ancak RAM'in de artık yetersiz gelebileceğini söylemek isterim. Onun dışında kanımca, sisteminiz günümüz oyunları için yeterli, vereceğiniz 2000 TL'yi hakedecek bir şey kazanmayacaksınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı