GTX 760 ve İ5 4690K Sistem Uyumlu mu?

Bu Sistem ile Aşağıdaki Hangi Oyunları Oynayabilirim?

• Oy verenlerin toplamı
    24
O işlemci normal bir kullanıcıysanız fazla. Onu düşürüp, 4570 veya 4670 alabilirsiniz böylece fiyat düşer. OC yapmak istiyorsanız 4670k olabilir.

Bu sistemi alın. 142TL sorun olursa anakartı P33 seçin.
4460 2.png

O işlemci normal bir kullanıcıysanız fazla. Onu düşürüp, 4570 veya 4670 alabilirsiniz böylece fiyat düşer. OC yapmak istiyorsanız 4670k olabilir.
İşlemciyi 4690K'dan 4690'a çektim.

4670, 4690'dan 10 TL fazla ve 4670 3.4 GHz iken 4690'da işlemci hızı 3.5... Yani işlemciyi 4690'a sabitliyoruz daha fazla aşağı inmemi beklemeyin lütfen. Ve özellikle söylüyorum kardeşim ben normal bir kullancı değilim, bilgisayar ile çok iş yapıyorum hıza ihtiyacım var artık. Bu bilgisayar ile oyun oynayamıyorum programları çalıştıramıyorum...

Ram'i 4Gb'ye düşürüp R9 280x turboduo al.
Oyun sistem gereksinimlerinde Ultra ayarlarda oynayabilmek için 6 GB Ram diye belirtiyorlar. 4 GB Ram yetersiz benim için.

Anakart H97 ama işlemcin K ibareli buna gerek yok zaten H97 bir anakartla overclock yapamassın, İntek Core İ5 4690 alın, işlemci soğutucu TPC612 bunada gerek yok Hyper 412S veya Hyper T4 alman daha iyi olur hem fiyatıda düşürmüş olursun.
Emre arkadaşım, önerilerine dikkat ederek işlemciyi İ5 4690 yaptım, gerçekten teşekkürler hiç aklıma gelmedi. O anakart ile O.C edilmez haklısın. Zaten 3.5 GHz yeterli... Soğutucu Tavsiyelerine de baktım fiyatlar daha düşük, o işlemciyi soğutmaya yeterli olur mu acaba bir de 1150 Soket numarası yok? Yardımın için şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleme:
OC yapmayacaksanız soğutucu ilerde alınabilir. Orada 6GB yazdığına bakmayın Ram'i 4GB yapın. 1 sene sonra 4GB daha takarsınız 8GB olur. Not: 2000 TL bütçeye GTX770 alınabilir.
Anakart: H81-M Plus
İşlemci: i3 4150
Ekran Kartı: GTX770
Yapabilirsiniz.

OC yapmayacaksanız soğutucu ilerde alınabilir. Orada 6GB yazdığına bakmayın Ram'i 4GB yapın. 1 sene sonra 4GB daha takarsınız 8GB olur. Not: 2000 TL bütçeye GTX770 alınabilir.
Ama 6 GB Ram diyor. 4 GB yaparsam Full Ultra'da oynayabilecek miyim? Ve bir şey sormak istiyorum. Ram oyunda ne işe yarar? Bir de şuan ki o sistem bile 2400 TL küsür tutuyor... GTX 770 Yaparsak en az 250 TL daha fazla tutacak, ben 2000 TL'ye indirmeye çalışıyorum.

2000TL'ye bir sistem ayarlamaya çalışacağım mobildeyim biraz uzun sürecek...
Not: Ram 4GB yeterlidir. Sistem gereksinimlerinde şişiriyorlar, 4GB Ram ile, Ultra'da oyun oynuyorum.

2000TL'ye bir sistem ayarlamaya çalışacağım mobildeyim biraz uzun sürecek...
Not: Ram 4GB yeterlidir. Sistem gereksinimlerinde şişiriyorlar, 4GB Ram ile, Ultra'da oyun oynuyorum.
Eyvallah kardeşim. İntel ve Nvidia yönlü sistem toplarsan sevinirim. Tercihim İntel ve Nvidia yönünde ;)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı