GTX 760'ın ömrü bitti mi?

casper5737

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 3 yıldır ASUS GTX 760 kullanıyorum. Sizce oyunlar adına ömrü ne kadar kaldı? Şu an The Witcher 3 çok rahat bir şekilde orta yüksek ayarlarda 35-40 FPS'de oynayabiliyorum. GTA V'yi de rahat rahat oynatıyor. Ama yeni çıkan oyunlarda nasıl olur? Örneğin FarCry 5 daha çıkmadı ama fikrinizi almak isterim. Ayrıca satarsam ne kadar eder? FX 8350 ile kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Madem bu tarz sistemi yoran açık dünya oyunlarda bile 35-40 fps alıyorsun, bence 1 sene daha gidebilirsin. Far Cry 5'in çıkış tarihi 27 Şubat 2018 olarak gözüküyor yarı yıl tatilinde kendine hediye olarak bir ekran kartı alabilirsin onun için. [emoji1] Ama alacağın yeni ekran kartı yüksek seviye olursa işlemcin darboğaz yapabilir, onu da değiştirmeyi düşünebilirsin.

E5553 cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Hayır, sabır seviyenize göre sisteminizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Şu an dengeli duruyor parçalarınız. Ayar kısarak uzun bir süre daha oyun oynayabilirsiniz. Far Cry 5 için de yeterli gelecektir, en azından oynatır.

Arkadaşımızın dediği gibi; güncel ve üst seviye ekran kartı almanız darboğazla karşılaşmanıza sebep olacaktır. İşlemciyi değiştirirken anakart ve RAM de değiştirmeniz gerekecek. Kısacası sistem baştan toplanmış olacak. Bu yüzden paranızı biriktirin, 1-2 sene sonra adam akıllı sistem toplarsınız. 2 senede gayet güzel para toplanabilir. (y)

Aslında çözünürlük düşürerek gayet güzel sonuçlar alınır. 900P'ye veya 768P'ye falan düşürüp oynarsınız bunlar en kötü ihtimaller.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı