GTX 770 Bilgisayar Oyun Oynarken Kapanıyor

Almightyy

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı 3 sene önce aldım daha format bile atmadığım bir bilgisayar bi'kaç ay önce Windows 10'a geçiş yaptım. GTX770, A10-5800K, 8 GB RAM'e sahip. Yaklaşık 2 haftadır bilgisayarım CS:GO oynarken kendi kendine kapanıyor, LoL'de ise böyle bi sorun yok. AİDA64'ten sıcaklıklara baktığımda ise CPU 92 dereceyi görürken, çekirdekler 68 derece civarı seyrediyor. Bugün kasayıda açıp baktım ama herhangi bi sorun göremedim tozlanma dışında onuda kulak çubuğu ve diş fırçasından yardım alarak hallettim ama bu sorunun nedenini hala çözemedim. Bu iki oyun dışında bir oyunda denemedim ama sıcaklıktan kapanıyormuş sanırım 90-95 arası olunca. Daha önceden hiç bir problem yaşamamama rağmen 2 haftadır baş kaldıran bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci patlayacak diye kapanıyordur. Termal macun sür. İşlemci soğutucusunu kontrol et. Benim laptopta oluyordu aynı durum açtım baktım hava tahliye yeri elektrikli süpürge torbası gibi dolmuş tıkanmış temizledim termal macun sürdüm kapanmalar son buldu.

92 kritik bir rakam. Termal macun yenileyin ve imkanınız varsa soğutucu alın.
Maalesef öyle yanlışta bakmış olamam sanırım, bu konuyu açtıktan sonra kesintisiz oynadım şimdiye kadar bi sorun olmadı.

Dosya Ekleri

• 4e9bbc71-3461-499f-bbbf-05583ec0ce8c.jpg
    4e9bbc71-3461-499f-bbbf-05583ec0ce8c.jpg
    214 KB · Görüntüleme: 107
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı