GTX 770 düşük performans

Acak

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim:
  • Corsair Carbide 300R
  • Asus M5A97 R2.0 EVO
  • Zotac GeForce GTX 770 2GB AMP
  • AMD FX 6300 Black Edition
  • Corsair CX600
  • Windows 7 Home Premium 64bit
Yeni bir Zotac GTX 770 aldım ve gerçekten düşük performans alıyorum. Battlefield 4 oynarken önüme bakıyorum 60 fps arkamı dönüyorum 30. Ultra ayarlarda arası CPU 50 küsür derecede oluyor. DayZ standalone oynarken hemen hemen eski 7850 ekran kartım ile aynı performansı alıyorum. Her oyunda ani fps düşmeleri oluyor. Sürücü güncel, ısı sorunu yok. Ne yapmalıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence Win7'den bir kurtulun. (Home Premium kullanmanızdan bahsetmiyorum bile.) Muhtemelen ekrankartınız günceldir. Experience ile oyunu optimize edin. Ben fps düşmesi yaşadığım oyunları bu şekilde kurtarıyorum. Ör: AC4

DayZ bir kıstas değil. BF4 orijinal mi? İşletim sistemini 8.1 64 Bit yap. Ayrıca BIOS'u da güncelle.
Evet farkındayım ama eski Asus 7850 ekran kartım ile aynı performansı alırken başka insanlar 680 ile neredeyse hep 25 fps üstü oynaması garip geliyor bana. Battlefield orijinal. Haklısınız Windows 7'den kurtulmalıyım. BIOS güncel değil. Hepsini yapıp buraya yazarım.

Ozaman işlemci'de sıkıntı yok ama bana göre o işlemci GTX770'e göre düşük ilerde FX8320 alabilirsin.
Yeterli ama Gtx 770 için en iyisi değil haklısınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı