GTX 770 ekran donup sistem kendini resetliyor

eraysoyler

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim bir çıldırmalık sorunum var. İdarelik GTX770 2 GB ekran kartı kullanıyorum fakat ekran kartına hangi driveri yüklersem yükleyeyim sıkıntı oluyor. Ekran donuyor aniden siyah ekran olup geri geliyor bilgisayar kendini resetliyor falan. Hiçbir şekilde çözemiyorum sorunu 2 kere format attım düzelmedi farklı farklı driver sürücüleri kurdum işe yaramadı ekran kartı driverini kaldırıp kullandığımda hiçbir sıkıntı yok fakat driveri kurduğum an sıkıntılar başlıyor. Bu konuda fikri olan var mı?

Sistem özellikleri:
İşlemci: R5 3600.
Ekran kartı: ASUS GTX770 2 GB GDDR5.
RAM: Corsair Vengeance 2X 8 GB 3000MHz.
Anakart: ASUS TUF B450M-Plus Gaming 4400MHz.
PSU: Gamepower 650W+80 Plus Bronze.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Benim bir çıldırmalık sorunum var. İdarelik GTX770 2 GB ekran kartı kullanıyorum fakat ekran kartına hangi driveri yüklersem yükleyeyim sıkıntı oluyor. Ekran donuyor aniden siyah ekran olup geri geliyor bilgisayar kendini resetliyor falan. Hiçbir şekilde çözemiyorum sorunu 2 kere format attım düzelmedi farklı farklı driver sürücüleri kurdum işe yaramadı ekran kartı driverini kaldırıp kullandığımda hiçbir sıkıntı yok fakat driveri kurduğum an sıkıntılar başlıyor. Bu konuda fikri olan var mı?

Sistem özellikleri:
Ekran kartınız fake olabilir mi???

Sistem özellikleri:
GPU-Z indirip ekran kartını kontrol edin.
Sürücü için : Grafik Sürücüsü - GeForce Security Update Driver | NVIDIA

Ekran kartınız fake olabilir mi?

İmkanı yok çünkü önceden bir sıkıntı yoktu bilgisayarı temizleyip işlemci macununu değiştirdim ve format attıktan sonra oldu ne olduysa önceden sorunsuzdu yani.
GPU-Z indirip ekran kartını kontrol edin.
Sürücü için: Grafik Sürücüsü - GeForce Security Update Driver | NVIDIA

İndirdim ama kontrol edin derken ne gibi bir kontroller istiyosanız SS atayım.

İmkanı yok çünkü önceden bir sıkıntı yoktu bilgisayarı temizleyip işlemci macununu değiştirdim ve format attıktan sonra oldu ne olduysa önceden sorunsuzdu yani.
Ekran kartı'nın termal macun ve pad'lerini değiştirmek işlemciye göre biraz daha dikkat edilmesi gereken bir işlemdir. Eğer arada fazla macun varsa veya kartı tekrardan birleştirirken yeterince baskı uygulanmıyorsa sıkıntı çıkabilir.

İndirdim ama kontrol edin derken ne gibi bir kontroller istiyosanız SS atayım.
SS atabilirsiniz.

Ekran kartı'nın termal macun ve Pad'lerini değiştirmek işlemciye göre biraz daha dikkat edilmesi gereken bir işlemdir. Eğer arada fazla macun varsa veya kartı tekrardan birleştirirken yeterince baskı uygulanmıyorsa sıkıntı çıkabilir.

SS atabilirsiniz.

Bazen de YouTube'dan 1080p video izleyince kasmaya başlıyor ekran kartı %100 kullanıma çıkıyor videoyu durdurunca geri düzeliyor çok saçma bir sorun.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    231,5 KB · Görüntüleme: 13

Geri
Yukarı