GTX 770 GTA V Kasma sorunu

Eray Kinas

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim:
  • CPU: İ3 4160
  • RAM: 4 Gb
  • GPU: GTX 770 Rog Poseidon
GTA V oynarken FPS 15-20 arası oluyor ama hareket etmediğim sürece sıkıntı yok. O zaman 60-70 FPS görebiliyorum. Grafik ayarlarım:
upload_2016-2-19_2-34-3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram takviyesi yapmalısın dar boğaz oluyor. 4GB rami 8GB yapmalısın ayrıca uzak çevre detaylarını bir tık kısabilirsin daha akıcı fps almak için. Bir de Advanced Graphichs deki ayarları kısmanı öneririm.

Gtx 770, laptop için 970m demek performansları kafa kafaya durumdadır. Ben 970m ile daha rahat oynayabiliyorum bütün ayarları (hepsi ama very high değil direkt ultra olabilecek durum) 30 fps civarı alıyorum. Ram az olabilir veya sürücü güncel olmayabilir.

Gtx 770, laptop için 970m demek performansları kafa kafaya durumdadır. Ben 970m ile daha rahat oynayabiliyorum bütün ayarları (hepsi ama very high değil direkt ultra olabilecek durum) 30 fps civarı alıyorum. Ram az olabilir veya sürücü güncel olmayabilir.

Gtx 770 ile 970m özellik ve görsel olarak aynı olabilir ama yapıları farklıdır birisi masaüstü birisi mobil üretim teknolojiler arkadaşımızın sorunu çoğunlukla bellek dar boğazından kaynaklanıyor. Leptopta tabi ki 970m daha ileride teknolojidir ama arkadaşımız önerdiğimiz takviyeleri yapınca daha fazla fps alacaktır.

Gtx 770 ile 970m özellik ve görsel olarak aynı olabilir ama yapıları farklıdır birisi masaüstü birisi mobil üretim teknolojiler arkadaşımızın sorunu çoğunlukla bellek dar boğazından kaynaklanıyor. Leptopta tabi ki 970m daha ileride teknolojidir ama arkadaşımız önerdiğimiz takviyeleri yapınca daha fazla fps alacaktır.

Tabi biri maxwell biri kepler mimari ama genel performansları aynı yani. Bide dediğiniz gibi oyunda oynamıyorum tabi şuan ama hatırladığım kadarıyla advanced graphics bölümü açık olunca baya etkiliyordu onlar kapalıyken 50-55 alan pc açılınca 30 a düşüyordu bende. Benim laptop 8 gb ram var ama arkadaşın ramden dolayı sıkıntısı olabilir bilemem onu.

Tabi biri maxwell biri kepler mimari ama genel performansları aynı yani. Bide dediğiniz gibi oyunda oynamıyorum tabi şuan ama hatırladığım kadarıyla advanced graphics bölümü açık olunca baya etkiliyordu onlar kapalıyken 50-55 alan pc açılınca 30 a düşüyordu bende. Benim laptop 8 gb ram var ama arkadaşın ramden dolayı sıkıntısı olabilir bilemem onu.

advanced graphics ayarları harddiski çok zorlayan ayarlar diye biliyorum ve harddiskten veri trafiğini bellekler sağladığına göre birbirine doğrudan bağlılar daha fazla veri daha fazla işleme gerektirir. Şimdi en ucuz ram güncellemesi lazım sonra dar boğaza işlemci uğrayacaktır bu böyle döngü halinde devam edecektir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı