GTX 770 Isınma Sorunu

rodwell

Kilopat
Daha fazla  
Asus GTX 770 Ekran kartım boşta 38 - 40 derece oyuna girdiğimde ise 75 - 80 derecelerde ısınıyor.
Kasa içi hava sirkülasyonunun düzgün olduğunu düşünüyorum , oyundan çıktığım andan itibaren hızla düşüyor. Daha önceleri böyle değildi GTA 5 ilk çıktığında çıtını çıkarmadan çalışan ekran kartı 1 ay kadar sonra hiçbir değişiklik olmadığı halde 70 - 80 dereceye çıkmaya başladı. Sadece GTA değil Don't Starve ve CS GO ' da bile ısı birkaç saniye içerisinde yükseliyor.

Ekran kartınız STRİX olmasına rağmen böyle bir şey yaşıyorsanız normal değildir donanımsal olabilir ancak STRİX değilse kasanızın hava sirkülasyonu kötü olabilir. Kaç fanı mevcut?

GPU Tweak otomatik ayarda. Ekran kartım STRİX değil sanırım . Kasanın içerisinde 3 tane fan var. Bir tanesi ön cephesinde biri yan sonuncusu arka tarafında. ( İşlemci ve ekran kartının kendi fanlarını saymazsak ) Benim aklıma takılan Tweak' de fan 1 yazıyor diğer fan da yaptığım ayarlamadan etkilenir mi ?

Dosya Ekleri

• tewa.PNG
    tewa.PNG
    78 KB · Görüntüleme: 281
Ayarlamadan etkilenir. Fan 1 Fan 2 Fan 3 falan yoksa.Isınma meydana gelince manuele alıp yüzde 70 gibi bir seviyeye çıkarın. Öyle de olmassa 90 yapın. Ancak o kadar ısınması normal değil.Yine olmazsa arkadaşlarımız da bir öneri yapamassa bir bilgisayarcıya gösterin ya da servise yollayın.

Zaten gtx 770'e strix daha gelmemiş.Ancak diretcu 2 bulunmakta yine normal değil o kadar ısınması. Dediğim şeyleri yapıp bir deneyin. Bütçeniz var ve sisteminize darboğaz yapmaz ise gtx960strix veya 970 strixe geçmenizi öneririm ya da strix bulunan bir ekran kartına. Bütçenize göre .

Yeni ekran kartı alabileceğimi pek sanmıyorum teknik servisine göndereceğim. İstanbul'da yaşıyorum Asus' un tek teknik servisi Anadolu yakasında mı ?

Yeni ekran kartı alabileceğimi pek sanmıyorum teknik servisine göndereceğim. İstanbul'da yaşıyorum Asus' un tek teknik servisi Anadolu yakasında mı ?
Alemdağ Caddesi. Masaldan İş Merkezi. No: 60 C Blok D1 Kısıklı Çamlıca Üsküdar İstanbul denmiş asusun sitesinde. İstanbul'da yaşamadığımdan neresi bilmiyorum :) Ancak en iyisini yaptınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı