GTX 1070 Isınma sorunu

Calvary

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta Belirttiğim gibi 2.el Evga Superclocked GTX 1070 aldım referanslı kullanıcıdan. Aldıgım gibi kasayı ve ekran kartını hava üfleyici ile bir güzel temizledim. 2017'den beri kullanılıyormuş ekran kartı. Oyunlarda deniyorum fan hızı %50'deyken bile 74-76 derecede çalışıyor. %100 aldıgımda max 70 dereceye iniyor. Oyun örnek: Forza Horizon 4, Batman Arkham Knight fazla zorlayacak oyunda değiller. GPU %50-60'larda calısıyor. İşlemcim R5 1600. Firestrike denedim, işlemcide darboğaz olabilir mi? Veya termal macun değiştirmeli miyim?
403266

Sitedeki diğer Skorlar:
403270

Bİlgili arkadaşlar burada herhangi bir sorun görebiliyor musunuz? Sıcaklık harici mining yapılmış ya da ekran kartı yorulmuş veya darboğaz var gibi. Termal macun değiştirmeli miyim? Ekran kartı çift fanlı olmasına rağmen overclocksuz cok aşırı sıcak çalışıyor. Not: PC kasası olarak havalandırması kötü bir kasa mevcut, ekstra fanlar mevcut değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta Belirttiğim gibi 2.el Evga Superclocked GTX 1070 aldım referanslı kullanıcıdan. Aldıgım gibi kasayı ve ekran kartını hava üfleyici ile bir güzel temizledim. 2017'den beri kullanılıyormuş ekran kartı. Oyunlarda deniyorum fan hızı %50'deyken bile 74-76 derecede çalışıyor. %100 aldıgımda max 70 dereceye iniyor. Oyun örnek: Forza Horizon 4, Batman Arkham Knight fazla zorlayacak oyunda değiller. GPU %50-60'larda calısıyor. İşlemcim R5 1600. Firestrike denedim, işlemcide darboğaz olabilir mi? Veya termal macun değiştirmeli miyim?Eki Görüntüle 403266
Sitedeki diğer Skorlar:
Eki Görüntüle 403270

Bİlgili arkadaşlar burada herhangi bir sorun görebiliyor musunuz? Sıcaklık harici mining yapılmış ya da ekran kartı yorulmuş veya darboğaz var gibi. Termal macun değiştirmeli miyim? Ekran kartı çift fanlı olmasına rağmen overclocksuz cok aşırı sıcak çalışıyor. Not: PC kasası olarak havalandırması kötü bir kasa mevcut, ekstra fanlar mevcut değil.
Bende RTX 2060'ı test ediyorum. Diğer kartlardan düşük performans veriyor bence farklı bir durum söz konusu.

Aslında referans kart olduğu için normal değerler olabilir. Daha önceden böyle bir sorunun yoksa virüs olabilir. İlk önce format at, sonra ne yapılacaksa yaparsın. Sakın hemen servise falan gönderme.

Başlıkta Belirttiğim gibi 2.el Evga Superclocked GTX 1070 aldım referanslı kullanıcıdan. Aldıgım gibi kasayı ve ekran kartını hava üfleyici ile bir güzel temizledim. 2017'den beri kullanılıyormuş ekran kartı. Oyunlarda deniyorum fan hızı %50'deyken bile 74-76 derecede çalışıyor. %100 aldıgımda max 70 dereceye iniyor. Oyun örnek: Forza Horizon 4, Batman Arkham Knight fazla zorlayacak oyunda değiller. GPU %50-60'larda calısıyor. İşlemcim R5 1600. Firestrike denedim, işlemcide darboğaz olabilir mi? Veya termal macun değiştirmeli miyim?Eki Görüntüle 403266
Sitedeki diğer Skorlar:
Eki Görüntüle 403270

Oyun içinde 10dk çalıştıktan sonra CPU-GPU kullanımı grafiklerini yollayın.

Oyun içinde 10dk çalıştıktan sonra CPU-GPU kullanımı grafiklerini yollayın.
403439

Merhaba cevabınız için teşekkürler, öncelikle 30 saniye içerisinde unigine heaven bencmark ile test ettiğimde 83 derecelerde geziniyor sürekli bu sıcaklıklarda devam ediyor 30dk denedim hocam sizce normal mi? @
@Nightswt
@
@Ferrarisini satan adam
Garanti süresi dolmuş garanti dışı cihaz.

Eki Görüntüle 403439

Merhaba cevabınız için teşekkürler, öncelikle 30 saniye içerisinde unigine heaven bencmark ile test ettiğimde 83 derecelerde geziniyor sürekli bu sıcaklıklarda devam ediyor 30dk denedim hocam sizce normal mi? @
@Nightswt
@
@Ferrarisini satan adam
Garanti süresi dolmuş garanti dışı cihaz.
Ben kartımı 70 dereceyi geçmeyecek ayarlarda tutuyorum ki uzun ömürlü olsun. 83 derece kabul edilebilir ancak ben asla o sıcaklıkda kullanmazdım.
Isı sorunu yaşadığınız bir oyun var ise bir süre oynadıktan sonra afterburner CPU-GPU kullanımı GRAFİKLERİNİ yollayın. Darboğaz kaynaklı bir ısı problemi de olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı