GTX 770 Kasadan sıcak hava gelmesi

Arda.122

Decapat
Daha fazla  
Merhaba ben bilgisayardan oyun oynarken kasadan sıcak hava geliyor nefes alırken bile o sıcak havayı hissediyorum ve taze plastik kokusu geliyor yanık kokusu filan değil hani yeni eşya alınınca taze plastik kokusu gelir öyle elimi kasanın üstüne uzatınca da o sıcak havayı hissediyorum kasam şu şekilde duruyor. Arkası bayağı bir boşluk var önde de hava alıyor. Bileşenlerin oyunlarda ve boştayken sıcaklıklar böyle.
İşlemci boşta: 45-50 derece.
Yükte: 55-65 derece.
Ekran kartı boşta: 40-45
Yükte: 70-75
Ekran kartı: Zotac GTX 770 2 GB.
İşlemci: i5 2400.

Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20230522_083415.jpg
    IMG_20230522_083415.jpg
    50,8 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Merhaba ben bilgisayardan oyun oynarken kasadan sıcak hava geliyor nefes alırken bile o sıcak havayı hissediyorum ve taze plastik kokusu geliyor yanık kokusu filan değil hani yeni eşya alınınca taze plastik kokusu gelir öyle elimi kasanın üstüne uzatınca da o sıcak havayı hissediyorum kasam şu şekilde duruyor. Arkası bayağı bir boşluk var önde de hava alıyor. Bileşenlerin oyunlarda ve boştayken sıcaklıklar böyle.
İşlemci boşta: 45-50 derece.
Yükte: 55-65 derece.
Ekran kartı boşta: 40-45
Yükte: 70-75
Ekran kartı: Zotac GTX 770 2 GB.
İşlemci: i5 2400.

Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
Kasa pek hava alıyor gibi durmuyor.

Kasayı o dar yerden çıkar kardeşim mümkünse. Hava sirkülasyonu yok gibi bir şey. Fotodan pek anlaşılmıyor ama kasanın önü mesh değil galiba. Kasayı dışarı al, ön kapağı sök. Aynı koku yoksa kasa dışarıda kullan kardeşim.

Klostrofobim nüksetti yemin ediyorum 🙂 Arkadaşlar haklı, kasayı orada kullanmanız pek sağlıklı değil.

Kasa pek hava alıyor gibi durmuyor.
Kasanın arkası 3 kafa girecek kadar boşluk var.

Kasayı o dar yerden çıkar kardeşim mümkünse. Hava sirkülasyonu yok gibi bir şey. Fotodan pek anlaşılmıyor ama kasanın önü mesh değil galiba. Kasayı dışarı al, ön kapağı sök. Aynı koku yoksa kasa dışarıda kullan kardeşim.

Başka koyacak yer yok masanın üstüne sığmıyor yere koyunca halının üstüne geliyor.

Klostrofobim nüksetti yemin ediyorum 🙂 arkadaşlar haklı, kasayı orada kullanmanız pek sağlıklı değil.

Koyacak başka yer yok😔

Kasanın arkası 3 kafa girecek kadar boşluk var.

Başka koyacak yer yok masanın üstüne sığmıyor yere koyunca halının üstüne geliyor.

Koyacak başka yer yok😔
Anladım ama sen de şunu anla ki deneyerek bulacaksın sorunu. Şimdilik sorunun kaynağı kasanın konumu gibi duruyor. Yan tarafa koy kasayı bak bakalım sorun devam ediyorsa kasa eski yerinde kalsın. Deme istediğim kasa içi bileşenlerinin sıkıntılı olup olmadığını anlamak için ilk ve en basit çözümü uygulaman. Diğerleri inan daha zahmetli ve pahalı oluyor. Tecrübeyle sabittir kardeşim.

Koyacak başka yer yok😔
Havaların da ısınmasıyla o alan bilgisayar için sorun olmaya devam edecektir. Ancak sıcaklık değerlerinde ekstrem bir durum yok. Sen rahatsız olmadığın sürece bu şekilde kullanmanda bir problem olmayacaktır yüksek ihtimalle. Fakat mümkünse bir çözüm bulsan iyi olur

Havaların da ısınmasıyla o alan bilgisayar için sorun olmaya devam edecektir. Ancak sıcaklık değerlerinde ekstrem bir durum yok. Sen rahatsız olmadığın sürece bu şekilde kullanmanda bir problem olmayacaktır yüksek ihtimalle. Fakat mümkünse bir çözüm bulsan iyi olur.

1 2 aya adam gibi PC masası alacağım o zaman kadar idare ederim.

Evet, bu şekilde yapabilirsin. Mümkünse kasayı masanın üstüne, değilse de en azından bir tarafı ve üst kısmı tamamen açık kalacak bir yere koyarsan sorun yaşamazsın.

Böyle 2 3 ay kullansam kasada bir sıkıntı olur mu içindekilere yere koyduğum zamanda çok toplanıyor bende içini temizleme konusunda pek iyi değilim bilgisayarcıyada sürekli para vermek istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı