GTX 770 problemleri

Acak

Hectopat
Merhabalar. Birkaç gün önce yeni bir Zotac Gtx 770 AMP aldım. Sistemim:

-Asus M5a97 R2.0 Evo
-Amd Fx 6300 Black edition
-Corsair Vengenace 8GB (2x4)
-Corsair CX600
-Corsair Carbide 300R
-Zotac Geforce Gtx 770 AMP

Ekran kartını takarken anakartıma giren güç kablosu (sanırım) yüzünden biraz sorun yaşadım. Ekran kartını taktım fakat kablo anakarta biraz yamuk bir şekilde bağlı ama çalışıyor. Bu bir sorun yaratır mı ?
Aynı zamanda oyunlar gerektiği performansı verimiyor mesela Battlefield 4 ultra ayarlarda yaklaşık 60 fps ile çalışıyor ama ani fps düşmeleri oluyor. Bu aslında birçok oyun için geçerli. Battlefield 4 oynarken cpu kullanımı mın %50 civarı olduğunu farkettim. Acaba bu problemlerim nasıl çözülebilir ?
Teşekkürler.

E

Emirhan Yiğiter

Ziyaretçi
Ben imzamdaki sistemi kullanıyorum neden ise Battlefield 4 de eskiden 80-100 FPS de oynarken şimdi 25-30 FPS'de oynuyorum daha bi anlam verebilmiş değilim. Sadece BF4 de performans düşüşü var.

KS
Acak

Acak

Hectopat
Ben imzamdaki sistemi kullanıyorum neden ise Battlefield 4 de eskiden 80-100 FPS de oynarken şimdi 25-30 FPS'de oynuyorum daha bi anlam verebilmiş değilim. Sadece BF4 de performans düşüşü var.
Önceki ekran kartımda bunun gibi problemler yok ve ayrıca ani düşüşler bunlar.

O

Oğulcan Erişti

Ziyaretçi
Battlefield 4'de ani FPS düşüşü gibi sorunlar mevcut. Ayrıca işlemci ve ekran kartı sıcaklığı kaç derecede geziyor oyun oynarken?

KS
Acak

Acak

Hectopat
Battlefield 4'de ani FPS düşüşü gibi sorunlar mevcut. Ayrıca işlemci ve ekran kartı sıcaklığı kaç derecede geziyor oyun oynarken?
Dikkat etmedim ama cpu nedense göremiyorum denedim programlar ile fakat "unlocked" cpu olduğu içinmiş galiba göremiyorum.

O

Oğulcan Erişti

Ziyaretçi
Google'a CoreTemp yazdığınız zaman indirebilirsiniz. Programda ekran kartı sıcaklığı GPU olarak görünür.

B

Barış Şentürk

Ziyaretçi
İşlemcinize o.c yaptınız mı ? yaptıysanız prime 95 testi yaptınız mı stabil olarak çalışıyor mu ?

KS
Acak

Acak

Hectopat
Yukarı