GTX 770 problemleri

Acak

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Birkaç gün önce yeni bir Zotac Gtx 770 AMP aldım. Sistemim:

-Asus M5a97 R2.0 Evo
-Amd Fx 6300 Black edition
-Corsair Vengenace 8GB (2x4)
-Corsair CX600
-Corsair Carbide 300R
-Zotac Geforce Gtx 770 AMP

Ekran kartını takarken anakartıma giren güç kablosu (sanırım) yüzünden biraz sorun yaşadım. Ekran kartını taktım fakat kablo anakarta biraz yamuk bir şekilde bağlı ama çalışıyor. Bu bir sorun yaratır mı ?
Aynı zamanda oyunlar gerektiği performansı verimiyor mesela Battlefield 4 ultra ayarlarda yaklaşık 60 fps ile çalışıyor ama ani fps düşmeleri oluyor. Bu aslında birçok oyun için geçerli. Battlefield 4 oynarken cpu kullanımı mın %50 civarı olduğunu farkettim. Acaba bu problemlerim nasıl çözülebilir ?
Teşekkürler.

Ben imzamdaki sistemi kullanıyorum neden ise Battlefield 4 de eskiden 80-100 FPS de oynarken şimdi 25-30 FPS'de oynuyorum daha bi anlam verebilmiş değilim. Sadece BF4 de performans düşüşü var.

Ben imzamdaki sistemi kullanıyorum neden ise Battlefield 4 de eskiden 80-100 FPS de oynarken şimdi 25-30 FPS'de oynuyorum daha bi anlam verebilmiş değilim. Sadece BF4 de performans düşüşü var.
Önceki ekran kartımda bunun gibi problemler yok ve ayrıca ani düşüşler bunlar.

Battlefield 4'de ani FPS düşüşü gibi sorunlar mevcut. Ayrıca işlemci ve ekran kartı sıcaklığı kaç derecede geziyor oyun oynarken?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı