GTX 770 ve R9 280x Hangisini alayım ?

• Konuyu başlatan Savior
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 55
  • Görüntüleme 5B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben olsam kesinlike r9280x alırdım. Galiba artık gb önemli değildir lafı tarihe gömülecek. Artık ultra ayarlarda 2 gb dan fazla kullanıldığını duyduk. Hani sanırım amd de sık sık driver çıkarıyor. Artık nvidia nın pek bir albenisi kalmadı.
Oyunların çoğu Nvidia tabanlı oyunlar. Onun için Nvidia önde.

Bende aynı şekilde karasız kaldım. Gönlüm 770 en yana fakat 2gb kafamı karıştırıyor :S

Ben r9280x direct cu 2 top öneriyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam. Birde arkadaşlar İnventus diye Vatan Computer' e benzer site var. Çoğu kişi olumlu cevap vermiş , oradan alsam sorun olmaz değil mi ?

Tamam. Birde arkadaşlar İnventus diye Vatan Computer' e benzer site var. Çoğu kişi olumlu cevap vermiş , oradan alsam sorun olmaz değil mi ?
Olmaz, fiyatlar orada düşükse oradan da alabilirsin. Oranın müşteri memnuniyeti daha iyi. Adamlar sistem açılıyor mu diye W8 yükleyip test edip siliyorlar W8'i.

R9 280x tabi ki ucuz ama arada dağlar kadar fark yok. Ne AMD'ciyim ne NViDİA'cı gerek teknolojisi olsun güncellemeleriyle herzaman zinde kalabilirliğiyle bence GTX 770 ancak r9 280x 3 gb 384 bit ve directx 11.2 özellikleriyle öne çıkıyor.
(Amd nin BF4 ü daha iyi oynatmasının sebebi bf4'ün amd tabanlı olması. Ancak şunu açığa getirmek isterim mantle var mantle var nedir arkadaşım r9 270x falan alırsın mantle var dersin anlarım ama r9 280x ve r9 290 gibi kartlarda mantlenin etkisi en fazla 2 3 fps dir.

Yani mantlenin amacı donanımsal olarak zayıf olan kartları yazılımsal olarak geliştirerek daha fazla performans vermesini sağlamakdır. (Vatan<İNVENTUS her zaman inventus ancak vatanda daha çok parça çeşitliliği vardır.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı