GTX 770 VS GTX 960

Hepsi burada sitesindeki ilanlar bana uygun geldi ama bir sorum daha var Asus modeli 781 TL MSI modeli 712 TL ana kart olarak Asus B85-PLUS kullanıyorum ve ekran kartımı değiştirme sebebim kullanmakta olduğum AMD R9 270 ekran kartımın çok fazla ısınma sonucu kapanması garantisi bitiği için uğraşmadan yükselme yapmayı tercih etim.
Sorum şu MSI mı almalıyım ASUS mu ? Bir de MSI modeli daha uygun olduğu için onu satın alsam ne kaybederim ?

MSI ile Asus arasında Ferrari ve Lamborghini gibi bir fark var. İkiside hızlı spor araba üretir. Ama aralarındaki tek fark debriyaj balatasıdır. Yani istediğini tercih et. Sıkıntı çıkarmaz sana. Ama ilerisi için 4Gb versiyorunu alabiliyorsan al. Alternatifi; R9 380'dir. Tercih işidir. Ama ben en güncel ve daha güçlü olan R9 380'i seçerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD Grafik işlemcileri ile aram yeterince limoni bir facia daha yaşamadan kurtulmak istedim sırf grafik işlemecisi yüzünden sinirlendim ve Pc mi söküp her bir parçasını teker teker birinde sorun var mı diye denedim güç kaynağımı değiştirdim sonuç düzelmeyince bende sonunda yeni bir GPU almaya karar verdim dostum sen sen ol AMD den uzak dur.
4G modelini alsam ilerde bana faydası ne kadar olur ve Gigabyte modeli MSI ve ASUS gibi spor arabamı ?

Direct 12 filan gelsin performans artarsa zaten 4GB olduğu içinde performans olarak fayda salar. Ama devasa bir şey bekleme. Tavsiyem 4GB modelini al. Msi GTX960 için en iyi seçim. Ha birde 4G modelinde backplate var.

ben vatandan almıştım 950 liradan 830 liraya düşmüştü asus rog strix modeli. 4gb ve 2 gb modeller arasında gta 5 te ortalama 7 fps fark oluyormuş. İlla oyun oynamayacaksınız tabi ki oradan hesap edin diye söyledim

asus modeli
Çekirdek Hızı1291Mhz
[TBODY] [/TBODY]
Bellek Hızı7200MHz
[TBODY] [/TBODY]
msi modeli
Çekirdek Hızı1178Mhz
[TBODY] [/TBODY]
Bellek Hızı7010MHz
[TBODY] [/TBODY]

gigabyte in 4gb lık modelinde çekirdek hızı 1266 bellek hızı ise 7010 mhz 3 tane fan kullanıyor ve daha güç tüketiyormuş alınabilir ama malzeme kalitesi hakkında bir bilgim yok

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı