GTX 770 VS R9 290

Msi Gtx770 Twin Frozr Gaming O.C. Gddr5 2Gb 256Bit Nvidi Geforce Dx11.1 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Msi R9 280X Gaming 3G Gddr3 3Gb 384Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Tercihimi sorarsan MSI markası olur. İkisi arasında 280X tercihimdir. 3 GB bellekli 384 bit veriyolu ile güzel bir GPU. Yeni konsol oyunlarının etkisiyle CPU ve GPU Bellek kullanımı üst düzey oyunlarda artıyor. Fazla mal göz çıkartmaz. Al bunuda yeni gördüm yetiş...
Sapphire R9 290 Tri-X Oc Gddr5 4Gb 512Bit Amd Radeon Dx 11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

@Silinen üye Millete yanlış bilgi vermeyin lütfen. Bit veri yoludur ve çoğumuzun dediği gibi önemsizdir. Ekran kartında en önemli 2 unsur mimarisi ve güncelliğidir.
Önemsiz demede eski önemi kalmadı. NVidia GT 630 ilk versiyonu 128 bit iken zayıf bir GPU vardı. İkinci nesilde veriyolu 64 bit oldu bellek 2 GB oldu. Pasif soğutma geldi. GPU çekirdek ise uçtu. GT 630 bakarken dikkat edin...

Bazı forumlarda AMD yazılımı hakkında pek de iç açıcı şeyler söylenmiyor sırf yazılımı için GTX 770 alınmalı mı ? Yıllardır AMD kullanıcısı olarak ilk kez NVIDIA almayı düşünüyorum.GTX 970 demişsiniz baktım ama henüz stoklarda yok.

Bencede işte kullandığım HD-4850 GPU için win 7 32 bit sürücüsü 2013 yılında kaldı...
Oyunları kaydetmeyi yayınlamayı düşünmüyorsan AMD öneririm...

Hayır. Sapphire R9 290 Tri-X kullanıyorum. Ne kartla ilgili ne de yazılımı ile ilgili sorunum var. AMD yazılım sorunlarını çözeli çok oldu. Kesinlikle R9 290 Tri-X almalısınız. R9 290>GTX 780>GTX 770

Bu konu defalarca açıldı. Gtx 770 ekran kartı r9 290 ekran kartı ile karşılaştırılacak bir kart değildir. R9 290 ekran kartının nvidia tarafından rakibi gtx 780 ekran kartıdır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı