GTX 780 almalı mıyım?

Aklım karıştı yine :D ...
Gtx780 almayayım mı şimdi ?
Herkes birşey söylüyor , kimse kimsenin önerisini beğenmiyor ... Ortada ben kalıyorum :D ...

GTX 780'i gözün kapalı alabilirsin. Arkadaşların demek istediği eğer RAM'leri daha almadıysan 8 GB 1866 MHZ alıp GTX690 gibi daha yüksek bir karta para harcayabilirsin. Tabii yanlışım yoksa almışsınız RAM'leri. :) Bu arada noktalama kurallarına biraz daha dikkat edelim. :) Mesela üç nokta (...) sonrası smiley [ :) ] kullanalım.

Hocam sen Asus GTX780 alacaksın keyfine bakacaksın. Şu an için SLI seçeneğini seçmene gerek yok, çünkü Haluk Bey'inde dediği gibi çoklu ekran veya o tarz bir kullanımda SLI işine yarayacaktır. Baktın ilerde bir tane daha GTX780 alıp pekala SLI yapabilirsin. Benim tavsiyem bu olur.

7-8 FPS için (ASUS GTX 780 DCU 2 vs MSI N770 Twin Frozr karşılaştırması - Crysis 3) 800 Lira fazladan vermek mantıklı gelmiyor. İleride 780'den çok daha ucuza SLI yaparak sistem süresi uzar.

index.php
index.php

5 FPS için 800 lira verecek ne çok arkadaşımız varmış forumda. (Referans GTX 780 vs Referans GTX 770)

GTX 770 alınabilinir, hatta GTX 780'e verilecek parayla 100 lira daha koyulup 2 tane GTX 770 alınabilinir. Aradaki FPS farkı GTX 770'e oranla 20-30'dan fazla olacaktır.

index.php
index.php
index.php

Cidden bu verilere ve Türkiye fiyatlarına dayanarak GTX 780 satın alan varsa bilemiyorum artık. Diyebilirsiniz ki ekran kartı belleği 2gb; ileride sıkıntı olur? O zaman Gigabyte'ın 4GB lık ekran kartından alırsınız, ha n'oldu 200+200 lira artınca bütçeniz mi yetmedi birden almaya? GTX 770 zaten her oyunu EN ÜST DÜZEY ayarlarda açabilecek bir karttır ki siz gerekli bütçeyi tamamlayana kadar bu sizi her türlü götürür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Revoland o sekiz fps ilerde öyle bir hal alırki tanıyamazsın gelecekte aradaki fark 15-20 fps olacaktır. Bu yüzden bir sistem önerirken Technopat ailesi olarak biz ilerisinide düşünmeliyiz. Yoksa Recep abi GTX 680 al derdi. Ben HD 6990 al derdim. Sonuçta çoğu oyunu full ayarlarda oynatır. Ama önemli olan 2 sene sonra ne olacağı. O yüzden biz ilerisini düşünmeliyiz. Hem para olarak çok şükür pek sıkıntısı yok arkadaşın.

Revoland o sekiz fps ilerde öyle bir hal alırki tanıyamazsın gelecekte aradaki fark 15-20 fps olacaktır. Bu yüzden bir sistem önerirken Technopat ailesi olarak biz ilerisinide düşünmeliyiz. Yoksa Recep abi GTX 680 al derdi. Ben HD 6990 al derdim. Sonuçta çoğu oyunu full ayarlarda oynatır. Ama önemli olan 2 sene sonra ne olacağı. O yüzden biz ilerisini düşünmeliyiz. Hem para olarak çok şükür pek sıkıntısı yok arkadaşın.

Valla kardeş sizin söylediğiniz de, Revoland arkadaşımızın söylediği de mantıklı. Para sıkıntısı olan biri gidip de MSI Asus almasın. Referans tasarımın çok da kaybı yok. Yani bütçesi varsa özel tasarım almak en mantıklı hareket tabi ki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım 'siz' Technopat ailesi olarak ilerisini düşünürken F/P(Fiyat/Performans)'a hiç bakmıyorsunuz. Gerçekten 5-8 FPS gibi düşük bir fark için 800-1000Lira fazla vermek? 1 FPS'nin 100 Lira edeceğini zannetmiyorum gerçekten.

Ek olarak GTX 780 SLI tabikide 770'den daha hızlı olacaktır AMA yinede fark çok yüksek değildir !
index.php

GTX 780'in 2000 Lira 770'in 1150 civarı olduğunu düşünürsek şöyle bir hesaplama çıkar ortaya;
2 * 2000 = 4000
2 * 1150 = 2300
(Örnek olarak) Crysis 3'de Ultra ayarlarda ve 2560x1440 çözünürlüğünde görüldüğü üzere en fazla fark 6-10 FPS olacaktır.
6-10 FPS için 1700 TL kâr edebilir ve bu kâr ile bir tane daha GTX 770 alıp "3-way-SLI" yapılabilinir (!)

Kişisel görüşümdür, yanıldığımı düşündüğünüz ya da gerçekten yanıldığım bir konu varsa affola sadece 'test' sonuçlarına ve fiyatlara göre konuşmaktayım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı