GTX 780 Tabanlı Sistem Toplama

Catal

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel® Core™ i7-4790
Asus ROG Strix GeForce® GTX 1070 OC
Corsair Vengeance Pro 16GB(2x8GB) 1600MHz DDR3
Asus B85 Pro Gamer
EVGA 600 B1, 80+ BRONZE 600W
Samsung 850 Evo 128GB SSD - WD Black 1TB HDD
Meslek
Öğrenci
Asus GTX780 tabanlı, minimum harcama ile PC toplamak istiyorum. Fiyat sınırı yok ama olabildiğince az tutulmasını istiyorum. Birçok araştırma sonucunda dizüstü yerine masaüstü tercih etmeye karar verdim. LYS sınavından sonra alacağım. O zamana kadar fiyatlarında biraz düşeceğini tahmin ediyorum. Fiyat vermeme sebebim 3500-4000 arası dediğim zaman herkes 4000-4200 gibi fiyatlara topluyor. Bu da elde olanla yetinemediğimizden olsa gerek :)

Bulunmasında fayda olacağını düşündüğüm özellikler;
  • 8GB RAM
  • Soğutma problemi yaşamayacak kasa
  • Mümkünse i5 işlemci
  • 60 veya 120GB SSD
  • 1TB HDD

Not: PSU lütfen abartılmadan gerekli olduğu watt değerinde eklensin. Sizin de bildiğiniz üzere herkes kafasına göre buna 500W yetmez en az 1000W vb. şeyler yazmaktan vazgeçmiyor.

Adminlere;
Birkaç defa bu konuyu benzer toplama ile ilgili konu açtım. Aradan zaman geçmesini bekledim ancak daha önceden aynı anda 2 konu için ban yemiştim.
Bu konunun sonunda mutlaka karar verilecek ve resimlerle hatta incelemelerle siteye eklenecektir.

Saygılar Technopat ailesi.

Bütçeniz tam olarak nedir?
Dostum 3500 maximum. Vermek istememiştim ama :( Bu arada 3500 e monitörde dahil. Ancak fiyatların düşebileceğide göz önüne alınırsa 3600-3700ü görebilir.

Kendinden daha ucuz R9 290 bile onu çok rahat geçiyor. Bütçeniz 970 için uygun.
980 hariç 900 serisi kartlara para vermek istemiyorum malesef dostum, neredeyse hepsinde sorun var. Coil whine vs vs. Birde büyük ihtimal kıbrısa gidicem teknik servise gönder gelsin filan uğraşamam. Bana sorunsuz ve kendini kanıtlamış bir kart lazım.

Dostum bahsettiğin fark ne kadarlık bir fark? 5-6 fps aslında pek de umrumda değil. Benim için önemli olan oyunu kasmadan oynatması. Yani şöyle söyleyim. İki kartta oynatır ama birisi 140 fps alır birisi 160 fps alır. Benim için çok önemli değil bu aradaki değer sonuçta ikisi de oynatıyor üst düzeyde. Benim için asıl önemli olan şeyler uzun süre gitmesi, herhangi bir problem çıkarma olasığı nerdeyse olmayan, ısınmadır vs vs (kıbrıs yılın her mevsimi sıcak bir ada, özellikle yazın bu sıcaklığa dayanabilecek), directx 12 destekli, en azından 5 sene kullanacağım ben bu kartı. Bu değerleri de ele aldığımız zaman 290 beni 780 den daha iyi tanımlayabilir mi?
Not: Yanlış anlama 780'e taktığımdan dolayı filan değil. Ama ben kart meselesini baya kurcaladım. 970 almaktı ilk istediğim ama zamanla birçok sorunu ortaya çıktı. 780 ve 770 serisi aslında biraz bana kusursuz geldi. Ve fiyat farkını da fazla görmeyince her insan gibi neden 80 olabilecekken 70 olsun dedim ve 780 i tercih ettim. Savunmamın nedeni çok bakmış olmam yani. Ama kararım değiştirilemez değil elbette. Neden o kartı seçmem daha mantıklı bana açıklarsan sevinirim :) Bu arada ilgin için teşekkürler

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı